دیدار ترامپ و نتانیاهو و تیترهای متفاوت BBC و VOA
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵
کد مطلب: 40004
دیدار ترامپ و نتانیاهو و تیترهای متفاوت BBC و VOA
در حالی که سران امریکا و رژیم اسرائیل از تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به «سلاح هسته ای» سخن گفته اند، صدای امریکا در تیتر خود، با حذف سلاح،صنعت هسته ای ایران را هدف قرار داده است.
دونالد ترامپ، رییس جمهور تازه امریکا، روز چهارشنبه ۲۷ بهمن در کاخ سفید با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در کنفرانس خبری شرکت کرد.

به گزارش رسانه ایران، نحوه پوشش خبری دو رسانه BBC و VOA از این رویداد متفاوت بود. در حالی بی بی سی فارسی این رویداد را با تیتر «ترامپ به نتانیاهو قول داد ایران هرگز به سلاح هسته‌ای نمی‌رسد» پوشش داد، صدای امریکا نوشت: «نشست خبری رئیس جمهوری امریکا و نخست وزیر اسرائیل؛ اجازه هسته ای شدن ایران را نمی دهیم.»

تیترهایی که نشان می دهد صدای امریکا به شدت به سوی ارائه اخبار به صورت رادیکال و تندروانه پیش می رود.

به نوشته بی بی سی فارسی، دونالد ترامپ، در نشست مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو، قول داده که اقدام‌های امریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بیشتر خواهد شد. بنیامین نتانیاهو هم گفت از این استقبال می‌کند که با روی کار آمدن دونالد ترامپ رویکرد واشنگتن در مواجهه با ایران تغییر کرده است.

در حالی که سران امریکا و رژیم اسرائیل از تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به «سلاح هسته ای» سخن گفته اند، صدای امریکا در تیتر خود، با حذف سلاح، صنعت هسته ای ایران را هدف قرار داده است.

با این حال در خبر صدای امریکا، از ایران هسته ای سخنی به میان نیامده و از سلاح هسته ای صحبت شده است که نشان می دهد صدای امریکا تیتر خبر را به طور افراطی انتخاب کرده است.

رئیس جمهوری امریکا گفته که هر کاری که بتوانیم می کنیم که ایران نتواند اسرائیل را تهدید کند. آقای ترامپ در سخنانی به توافق هسته ای ایران اشاره کرد و گفت همانطور که در گذشته گفته ام، این یک توافق بسیار بسیار بد است.

چناچه صدای امریکا نوشته، آقای ترامپ گفته، تحریم ها یک هدف مهم دارد، اینکه ایران هرگز، هرگز به «سلاح اتمی» نرسد.

گفتنی است در بخشی از این کنفرانس خبری، رئیس جمهوری امریکا از نخست وزیر اسرائیل خواست از طرح شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی عقب نشینی کند.
Share/Save/Bookmark