پیش بینی سایت خبری وابسته به سلطنت انگلیس
BBC:اگر ترامپ شکست را نپذیرد آمریکا آشوب می شود
بی بی سی ترامپ را متهم کرده که طرفدارانش را به استفاده از خشونت تحریک می‌کند
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 38304
BBC:اگر ترامپ شکست را نپذیرد آمریکا آشوب می شود
سایت بی بی سی در ادامه تحلیل خود با اشاره به این که "اگر آقای ترامپ در انتخابات شکست بخورد و حاضر به پذیرفتن نتیجه نشود، پیامدها دیگر لزوما به پرونده‌های قضایی خلاصه نخواهند شد" پیش بینی می کند که آمریکا ممکن است دچار آشوب بشود.
پایگاه خبری بی بی سی فارسی در تحلیلی که از سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گرفته است نتیجه گرفت که شاید در صورت شکست در انتخابات ریاست‌‎جمهوری آمریکا حاضر به پذیرفتن نتیجه نشود.

به گزارش رسانه ایران، او در آخرین مناظره تلویزیونی خود با هیلاری کلینتون در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه را خواهد پذیرفت یا خیر، گفت "راستش دوست دارم شما را در تعلیق نگه‌ دارم".

به گزارش BBC آقای ترامپ حتی بعد از این‌که توسط کریس والاس، گرداننده مناظره، در این رابطه تحت فشار قرار گرفت حاضر به دادن پاسخ صریح نشد و گفت: "وقتش که برسد می‌گویم."

رودی جولیانی، شهردار سابق نیو یورک که مشاور آقای ترامپ است با بیان این که "صحت انتخابات" به اندازه انتقال آرام قدرت مهم است گفته است: « اگر فاصله آرا خیلی کم باشد، آن‌ها نتیجه را نخواهند پذیرفت.»

بی بی سی نوشته است که جولیانی وضعیت را با انتخابات بحث‌برانگیز سال ۲۰۰۰ مقایسه کرد که در آن جورج بوش پسر موفق شد ال گور را شکست دهد و گفت "همه می‌دانیم که ال گور نتیجه را نپذیرفت و کار را به دادگاه کشاند".

به گفته BBC رقابت بین آقای گور، نامزد دموکرات، و جورج بوش پسر، نامزد جمهوری‌خواه، یکی از نزدیکترین رقابت‌های انتخاباتی در تاریخ این کشور بود.

ال گور و جورج بوش پسر، نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۰۰

این پایگاه خبری این مسئله که« نپذیرفتن شکست، تغییری در نتیجه ایجاد نخواهد کرد» را به معنی لگد زدن به قلب نظام سیاسی و دموکراتیک ایالات متحده می داند.

سایت بی بی سی در ادامه تحلیل خود با اشاره به این که "اگر آقای ترامپ در انتخابات شکست بخورد و حاضر به پذیرفتن نتیجه نشود، پیامدها دیگر لزوما به پرونده‌های قضایی خلاصه نخواهند شد" پیش بینی می کند که آمریکا ممکن است دچار آشوب بشود.

BBC نوشته است:«قرار گرفتن اتهامات او مبنی بر "مهندسی انتخابات" در کنار خودداری او از پذیرفتن شکست، شرایطی را ایجاد می‌کند که ممکن است به بروز آشوب در میان هوادارانش منجر شود.»

پایگاه خبری وابسته به انگلیس میلیاردر جمهورخواهان را متهم می کند که که طرفدارانش را با "تولید تئوری های توطئه" به استفاده از "خشونت" تحریک می کند.

به نوشته BBC او ماه پیش گفت که "جماعت متمِّم دوم"، یا همان اسلحه‌داران، شاید بدشان نیاید که علیه خانم کلینتون وارد عمل شوند. این صحبت‌های او با واکنش‌های منفی زیادی روبه‌رو شد.

این سایت در ادامه نوشته است:« در یکی از تجمعات انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه که هفته گذشته در سینسیناتی برگزار شد، یکی از حامیان آقای ترامپ وعده "انقلاب" داد و گفت که پیروزی خانم کلینتون به "خونریزی" منجر خواهد شد.»

دن باومن به روزنامه بوستون گلوب گفت که "اگر لازم باشد، برای بیرون کردن آن‌ها از قدرت انقلاب هم می‌کنیم. خون زیادی ریخته خواهد شد".

بنا به گفته BBC، ترامپ مسئولیت درگیری‌هایی که در بعضی از تجمعات اخیرش رخ داده را بر گردن اوباما و تیم انتخاباتی خانم کلینتون انداخته است.

Share/Save/Bookmark