جیمی کارتر دوباره حمایت خود از برجام را اعلام کرد
چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 29827
گزارشگر :
 
جیمی کارتر دوباره حمایت خود از برجام را اعلام کرد
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حمایت کرد.
به گزارش رسانه ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در ادامه اظهارنظرهای آمریکایی‌ها درباره برنامه جامع اقدام مشترک، جیمی کارتر رئیس‌جمهور پیشین و دموکرات آمریکا بار دیگر حمایت قوی خود از این توافق را اعلام کرد و گفت که این موضوع را در دیدار اخیرش با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرده است.

کارتر چندی پیش ضمن حمایت از توافق هسته‌ای و رد کردن مواضع نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص این توافق که همواره با آن مخالفت کرده است، گفت که اسرائیل از قابلیت‌های کافی برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران برخوردار نیست.

ایسنا نوشت، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از زمان حصول توافق هسته‌ای در ژوئیه ۲۰۱۵ تلاش کرده تا با استفاده از نفوذ این رژیم در میان قانون‌گذاران آمریکا، مانع از اجرای توافق ایران و گروه ۱+۵ شود. اما تلاش‌های وی و جمهوری‌خواهان به سرانجام نرسید و کنگره نتوانست جلوی اجرای توافق را بگیرد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه همزمان با فرا رسیدن روز عملیاتی شدن برنامه جامع اقدام مشترک به وزیران کابینه خود دستور داد تا برای رفع محدودیت‌ها و تحریم‌های ایران در روز اجرای این توافق آماده باشند.

همچنین اتحادیه اروپا دستور لغو تحریم‌های ایران را صادر کرده است.
Share/Save/Bookmark