پایکوبی اپوزیسیون در برابر راهپیمایی عزاداران در تورنتو
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 41337
پایکوبی اپوزیسیون در برابر راهپیمایی عزاداران در تورنتو
همزمان با روز عاشورای حسینی که همه ساله در اکثر نقاط جهان برگزار می شود، گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی با تجمع در مقابل دسته عزاداران حسینی در تورنتو کانادا، دست به پایکوبی و شعار علیه نظام جمهوری اسلامی زدند.

به گزارش رسانه ایران، از هفته گذشته، اپوزیسیون مقیم تورنتو کانادا، با انتشار اطلاعیه ای از مخالفان نظام خواستند تا با تجمع در روبروی دسته های عزادارای در روز یکشنبه (روز عاشورا)، علیه جمهوری اسلامی شعار دهند.

در همین راستا، روز گذشته و همزمان با ایام عزاداری، برخی از گروه های اپوزیسیون با تجمع در محدوده میدان «مل لستمن» تورنتو، علیه راهپیمایی عزاداران این شهر، به جشن و پایکوبی پرداختند.

فیلم پایکوبی اپوزیسیون  روبروی راهپیمایی عزاداران

مشاهدات برخی از سایت های اپوزیسیون، از تعداد شرکت کنندگان در دسته های عزادارای 3 هزار نفر و تعداد افراد مخالف 2 هزار نفر خبر داده اند.

براساس فیلم های منتشر شده، گروه های اپوزیسیون با سردادن شعارهای ضدحکومتی و توهین به دسته های عزادارای، در پی درگیری و ایجاد تنش برای برهم زدن راهپیمایی عاشورا بودند.

فیلم سردادن شعار علیه نظام جمهوری اسلامی

اپوزیسیون در حالی علیه راهپیمایی های عزاداران در تورنتو شعار می دهند، که بارها این گروه های از تریبون و رسانه های خود، خواستار برسمیت شناختن فرقه بهاییت در ایران بوده اند، حال آنکه همین افراد عزاداری شیعیان در کانادا را برنمی تابند و علیه آنها شعار سرمی دهند.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز، در برخی از کشورهای دیگر، چنین برخوردهایی با راهپیمایی عزاداران دیده شده است.
بیشتر بخوانید: هجوم سلطنت طلبان به گروه های عزادار عاشورا در اسلو
Share/Save/Bookmark