بازتاب استعفای ناطق نوری از دفتر بازرسی رهبری در BBC، رادیو فردا و رادیو زمانه
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب: 40770
بازتاب استعفای ناطق نوری از دفتر بازرسی رهبری در BBC، رادیو فردا و رادیو زمانه
خبرگزاری ایلنا به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد که آقای ناطق نوری عزل نشده بلکه از روی ضرورت و برای حفظ بی‌طرفی سیاسی و جناحی دفتر بازرسی رهبری، کناره‌گیری کرد.
خبرگزاری ایرنا از استعفای علی اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبری خبر داد اما نوشت که هنوز درباره پذیرش این درخواست نظری داده نشده است.

به گزارش رسانه ایران، خبر استعفای آقای ناطق نوری از سمت خود در دفتر رهبری پس آن رسانه ای شد که او در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از نامزدی حسن روحانی حمایت کرده بود.

خبرگزاری ایرنا در توضیح علت این استعفا نوشت که «آقای ناطق نوری چندی پیش با توجه به احساس وظیفه‌ای که برای دفاع از جناب آقای روحانی و دولت تدبیر و امید داشته اند از یک طرف و از طرف دیگر با عنایت به اصل مبرا بودن جایگاه رفیع رهبری از جناح بندی های سیاسی رایج و جلوگیری از سوءبرداشت های عمومی در این خصوص چندی پیش تصمیم به کناره گیری از مسئولیت ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری را گرفته اند.»

BBC فارسی با اعلام خبر استعفای آقای ناطق نوری، به نقل از ایسنا نوشت که تاکنون از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای آقای ناطق نوری اطلاعی در دست نیست. این شبکه همچنین به نقل از خبرگزاری ایران نوشت که از نظر آقای ناطق نوری «نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوء استفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است.» به نوشته BBC، در دوره‌های گذشته انتخابات حمایت برخی مقام‌ها از نامزدها انتقادبرانگیز بوده است.

رادیو فردا نیز ضمن انتشار خبر این کناره گیری نوشت که خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه گزار‌ش‌ها درباره برکناری علی‌اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی را کذب خوانده و در عین حال اعلام کرد که او خود از این سمت استعفا کرده است. به نوشته رادیو فردا، علی‌اکبر ناطق نوری از سال‌های پایانی دهه ۶۰ رئیس بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود.

رادیو زمانه نیز با پرداختن به این خبر، به نقل از خبرگزاری های ایلنا و ایرنا نوشت که آقای ناطق‌نوری از روی احساس وظیفه استعفا داده است. خبرگزاری ایلنا به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد که آقای ناطق نوری عزل نشده بلکه از روی ضرورت و برای حفظ بی‌طرفی سیاسی و جناحی دفتر بازرسی رهبری، کناره‌گیری کرد.
Share/Save/Bookmark