کاخ سفید تحریم سپاه پاسداران را به تعلیق درآورد
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب: 40130
کاخ سفید تحریم سپاه پاسداران را به تعلیق درآورد
رویترز به نقل از منابعی در دولت امریکا نوشته است که پیشرفت طرح تروریستی دانستن سپاه با توجه به هشدارهای مقام‌های امنیتی و دفاعی متوقف شده است.
دولت امریکا لایحه تحریم سپاه پاسداران ایران را که در پی آن این سازمان وارد لیست سازمان های تروریستی می شد به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش رسانه ایران، سایت روسی اسپوتنیک با بیان این خبر به نقل رویترز نوشت، یک منبع آگاه اعلام کرده که در صورت اعمال این تحریم، امریکا امکان هر گونه گفتگو با ایران را از دست خواهد داد.

پیش از این مجلس نمایندگان امریکا یک لایحه در جهت اعمال تحریم علیه سپاه پاسداران ایران را ارائه داده بود. در ماه فوریه نیز وزارت خزانه داری امریکا تحریمات جدیدی علیه ایران وضع کرد که طی آن ۱۳ شهروند و ۱۲ سازمان در این تحریم ها قرار گرفتند.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، گفته از نظر همه کشورها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابله با تروریسم داشته است.

به نوشته بخش فارسی BBC، همزمان با این موضع آقای ظریف، رویترز گزارش داد که دولت دونالد ترامپ درباره طرح تروریستی دانستن سپاه دچار تردیدهایی شده است.

خبرگزاری فارس از قول آقای ظریف نوشته است که این تحرکات امریکا هیچگاه منفعتی برای مردم امریکا و این کشور نداشته و اقدام علیه سپاه صرفا باعث روشن‌تر شدن ماهیت آنهایی می‌شود که این اقدامات را انجام می‌دهند و حتما به صرف آنها نخواهد بود.

رویترز به نقل از منابعی در دولت امریکا نوشته است که پیشرفت طرح تروریستی دانستن سپاه با توجه به هشدارهای مقام‌های امنیتی و دفاعی متوقف شده است.

بر اساس گزارش بی بی سی فارسی، یک مقام دولت امریکا، به شرط فاش نشدن هویتش به رویترز گفته است که در صورت اعلام سپاه به عنوان سازمانی تروریستی هر گونه امکان مذاکره با ایران درباره هر مساله‌ای از بین می‌رود.

پیش از این مقام‌های اطلاعاتی و وزارت دفاع آمریکا نسبت به عواقب این کار هشدار داده بودند.

صدای امریکا نیز در همین باره نوشت، در حالی که دولت ایالات متحده افزودن نام سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی بررسی می‌کند، وزیر امور خارجه ایران سپاه را بزرگترین حامی کشورهای همسایه در مقابله با تروریسم می‌داند.
Share/Save/Bookmark