پهلوی، سلطنت طلبان منتقد خود را عوامل جمهوری اسلامی خواند
شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب: 37693
پهلوی، سلطنت طلبان منتقد خود را عوامل جمهوری اسلامی خواند
پس از انتقادات تند سلطنت طلبان علیه مواضع ضدملی رضا پهلوی، شورای ملی ایران ( شورای منتسب به رضا پهلوی ) در واکنش به این جریان بیانیه ای با عنوان " تهمت های دروغین " را منتشر کرد.

پس از انتقادات تند سلطنت طلبان علیه مواضع ضدملی رضا پهلوی (خبر مربوطه را اینجا ببنید)، شورای ملی ایران ( شورای منتسب به رضا پهلوی ) در واکنش به این جریان بیانیه ای با عنوان " تهمت های دروغین " را منتشر کرد.

به گزارش رسانه ایران، در ابتدای این بیانیه، نویسنده با اشاره به بندهای شورای رضا پهلوی، حفظ تمامیت ارضی و برابری حقووق شهروندی میان اقوام مختلف را مورد از جمله اصول مانیفست خود دانست.

جالب آنکه این بیانیه، چهره های اپوزیسیون و سلطنت طلبی را که در بیانیه ای با عنوان " آخرین هشدار به آخرین ولیعهد "، رضا پهلوی را به دلیل مواضع ضد ملی، به خلع از رهبری تهدید کرده بودند را عوامل جمهوری اسلامی خوانده و می نویسد " افزون براین، و در یک سناریوی جدید با انتشار اسکرین شات های گوناگون به تحریف مصاحبه الاوطن با ریاست گرامی شورای ملی ایران و «صداگذاری» بر تصاویر ویديویی شاهزاده رضا پهلوی پرداخته و تلاش شده تا وی را «متهم» به خدشه دار کردن تمامیت ارضی و همبستگی ملت یگانه ایران نمایند. هرچند که سناریوی مطرح شده کاملا مهندسی شده و سازمان دهی شده است، متاسفانه تعدادی نیز با پیش داوری و نا آگاهانه هم پیمان این برنامه سازمان یافته حکومتی جمهوری اسلامی شدند."

همچنین این بیانیه در پایان تاکید دارد " هم میهنان گرامی، هوشیار باشیم که بازیگر سناریوهای مهندسی شده و نفاق افکن حکومت دین محور جمهوری اسلامی که هویت ملی ایران را به زیر سئوال برده، نباشیم. این نفاق است که همبستگی یک ملت را به زیر سئوال می برد. ما سربازان وطن با سوگند به ملت یگانه ایران برای حفظ تمامیت ارضی کشورمان تا دستیابی به حکومتی ملی، گیتی گرا و دمکراتیک از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد."

پیش از این رضا پهلوی در گفتگو با روزنامه الوطن، در مواجه با سوال خبرنگاری عربی که به جای واژه خلیج فارس، از واژه خلیج استفاده کرده بود، سکوت کرده و در مصاحبه ای دیگر نیز، در برابر قسمتی از سوال خبرنگار مبنی بر " جزایر سه گانه امارتی " هیچ واکنشی نشان نداده بود. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )

همچنین برخلاف ادعای بیانیه شورای رضا پهلوی، سایت رضا پهلوی پس از شعله ور شدن واکنش تند منتقدان، خبر مربوط به این مصاحبه را از روی سایت خود حذف کرده، در حالی که تیتر این خبر در تارنامه گوگل ذخیره شده است.

Share/Save/Bookmark