مریم رجوی از مقامات آمریکایی خواست تا مجاهدین خلق را به رسمیت بشناسند
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب: 41201
مریم رجوی از مقامات آمریکایی خواست تا مجاهدین خلق را به رسمیت بشناسند
سه تـن از سناتورهای ایالات متحده، به محل حضور شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی رفته و با مریم رجوی، از رهبران ارشد این سازمان، دیدار کردند.

به گزارش رسانه ایران، سه سناتور آمریکا با مریم رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق در آلبانی دیدار کردند. مجاهدین می گویند، در مورد «راه‌ حل های پایان دادن به بحران در منطقه که از تغییر دموکراتیک در ایران می‌گذرد، گفتگو کردند»

سایت رسمی سازمان مجاهدین خلق، روز شنبه گزارشی را با عنوان «دیدار هیأت عالی رتبه سنای آمریکا با خانم مریم رجوی و مجاهدین در تیرانا» و امضای «دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران» منتشر کرده است. در پنج تصویر منتشر شده از سوی مجاهدین، مریم رجوی در کنار«سناتور روی بلانت، نایب‌رئیس کنفرانس جمهوریخواهان در سنا، عضو کمیته‌های تخصیص بودجه، اطلاعات، قوانین و اداری، بازرگانی، علوم و ترابری؛ سناتور جان کورنین، ناظم اکثریت سنا عضو کمیته‌های قضایی، اطلاعات و مالی؛ و سناتور تام تیلیس عضو کمیته‌های قوای مسلح، قضایی، بانکداری، امور مسکن و شهری، و امور بازنشستگان ارتش» دیده می شود.

بر اساس این گزارش، مریم رجوی از سناتورهای آمریکایی به‌ خاطر آن چه « مواضع قاطع آن ها در قبال رژیم ایران به‌خصوص نامگذاری سپاه پاسدران رژیم ولایت‌فقیه و تصویب تحریم های جدید علیه سپاه و سردمداران رژیم به‌خاطر نقض حقوق‌بشر، پروژه‌های موشکی و صدور تروریسم»خواند، تقدیر کرد.

مجاهدین خلق در تنظیم تحریم های اخیر علیه سپاه پاسداران، نقش به سزایی داشتند.
بیشتر بخوانید:
+ تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
+ تلاش مجاهدین خلق برای تروریستی خواندن سپاه در آمریکا ادامه دارد
+ دلیل استقبال VOA از اخبار مربوط به «تحریم سپاه» چیست؟

مریم رجوی در ادامه این گفتگو با سناتورهای آمریکایی مدعی شد: «برخلاف تبلیغات حامیان رژیم، استبداد مذهبی حاکم از درون بسیار پوسیده و شکننده است و اگر حمایت های خارجی و به‌ ویژه سیاست مماشات در آمریکا و اروپا نبود این رژیم تا این اندازه دوام نمی‌آورد. تغییر رژیم در ایران یک ضرورت اجتناب‌ ناپذیر است، این تغییر در دسترس است. یک آلترناتیو معتبر و دموکراتیک وجود دارد. مترادف دانستن تغییر رژیم و دموکراسی برای ایران با جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، فریب محض است و منشأ آن تبلیغات لابی های رژیم ایران در پایتخت های غربی است. رژیم و پشتیبانان و لابی های آن، واقعیت را دجالانه و به عمد، معکوس جلوه می‌دهند تا مردم ایران و این منطقه از جهان را سزاوار فاشیسم دینی و بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام قلمداد کنند. در حالی‌که سرنگونی این رژیم در واقع لازمه پایان یافتن بحران و جنگ در منطقه است.»

مریم رجوی در انتهای دیدار خود با سه سناتور آمریکا، خواهان به‌ رسمیت شناختن خواست سازمان مجاهدین خلق برای تغییر نظام ایران شد.
مهرماه سال 89 بود که آمریکا به صورت رسمی، مجاهدین خلق را از لیست سازمان های تروریستی خارج کرد.
Share/Save/Bookmark