تیر های تفرقه بر حلقه های اتحاد
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب: 40941
مولف : محمود شریعتی
 
تیر های تفرقه بر حلقه های اتحاد
پس از حملات تروریستی دیروز موجی از همدردی و اتحاد در کشور به راه افتاد. از هنرمندان و بازیگران تا فوتبالیست ها و چهره های سیاسی با انتشار تصاویر تداعی کننده اتحاد و همدلی فضایی دگرگونه پدید آوردند.
به گزارش رسانه ایران، پس از حملات تروریستی دیروز موجی از همدردی و اتحاد در کشور به راه افتاد. از هنرمندان و بازیگران تا فوتبالیست ها و چهره های سیاسی با انتشار تصاویر تداعی کننده اتحاد و همدلی فضایی دگرگونه پدید آوردند.


پیام اصلی این اتحاد حمایت قاطع از مدافعان حریم امنیت ایران و همه کسانی است که بر سر آرامش مردم جانشان را و عمرشان را فدا می کنند. شاید بتوان گفت این اولین باری بود که سه ارگان مختلف همزمان از سوی همه تحسین و حمایت شدند. لیلی حاتمی در اینستاگرام خود تصویری منتشر کرد و ذیل آن نوشت: «نيروي انتظامي، لباس شخصی، آتش نشان و یك عکاس در یک کادر #اتحادایران».


در این بین برخی رسانه ها اما تیر تفرقه را بر هدف اتحاد نشانه رفته اند.
از متهم کردن ایران به ساختگی بودن حملات تروریستی روز گذشته توسط یک کانال تلگرامی که بگذریم ایده BBCفارسی مبنی بر مقصر ساختن حکومت ایران در قربانی ترور شدن غیر نظامیان به خاطر سیاست جالب به نظر می رسد.
بی بی سی فارسی در تحلیل خود از ماجرای تروریستی دیروز نوشت این حمله با قصد سیاسی و ایدئولوژیک انجام شده است اما تلفات غیر نظامی داشته است. از دید این شبکه داعش یک گروه ایدئولوژیک است و تقابلش با ایران بر سر مدل دموکراتیک حکومت اسلامی یعنی «جمهوری اسلامی ایران» می باشد. از این رو در حملات دیروز مردم قربانی این تقابل شده اند.مواجهه با اتحاد مردم به این شکل دور از ارگان رسانه ای به قدمت بی بی سی می رسید. افزون بر این تحلیل BBCفارسی باید گفت، حملات تروریستی که اخیرا در انگلیس یا قبل تر در فرانسه به وقوع پیوست نمی توانست به خاطر ایدئولوژی یا سیاست باشد چرا که دولت های اروپایی اساسا سکولار هستند. حجم حملات انجام شده در اروپا از جمله لندن و منچستر و پاریس قابل مقایسه با تک حمله اخیر به تهران نیست. پس با چه منطقی عامل حمله تروریستی روز گذشته در تهران را ایدئولوژیک بودن حکومت ایران می خواند؟
Share/Save/Bookmark