در جریان اهدای مدال به ورزشکاران در پاراالمپیک
دلایل بی بی سی برای دست ندادن ورزشکار ایرانی با عروس ملکه انگلیس
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب: 7299
مرجع : رسانه ایران
گزارشگر :
 
آنچه بیش از مدال های ورزشکاران ایرانی در لندن برای رسانه های انگلیس مورد توجه قرارگرفته، دست ندادن مهرداد کرم زاده با عروس ملکه انگلیس در جریان مراسم اهدای مدال به ورزشکاران پاراالمپیک در رشته پرتاب دیسک بود.
پارالمپیک لندن، این روزها محل رقابت ورزشکاران دنیاست. ورزشکاران ایرانی نیز با درخشش خود و کسب مدال های رنگارنگ، توانسته اند چشم های همه را خیره کنند.اما آنچه بیش از مدال های ورزشکاران ایرانی در لندن و رسانه های انگلیس خبر ساز شده، دست ندادن مهرداد کرم زاده با عروس ملکه انگلیس در جریان مراسم اهدای مدال به ورزشکاران پارالمپیک در رشته پرتاب دیسک بود.

رسانه های انگلیس در ابتدا با سیاسی خواندن حرکت ورزشکار ایرانی و بی احترامی او به خاندان سلطنتی انگلیس، خواستار برخورد با این ورزشکار ایرانی شدند. اما بعد از مدت یک روز و سخنان سخنگوی کاخ سنت جیمز، مبنی بر توجیه عروس ملکه به دست ندادن با ورزشکار ایرانی مسلمان که از عقاید دینی آنهاست، این رسانه ها و به خصوص بی بی سی فارسی که به اخبار ایرانیان بیش از سایر رسانه ها توجه دارد و در کنار این موضوع، همواره نشان داده است که هیچ موقعیتی برای دست بوسی خاندان سلطنت و بویژه ملکه، را از دست نمی دهد به گونه ای با خودداری از پرداختن کامل به این خبر به اخباری کوتاه در این باره به نقل از روزنامه دیلی میل، اکتفا نمود.

بی بی سی فارسی در خبری در سایت و شبکه خود، این خبر را اینگونه توجیه می کند: "یک سخنگوی خانواده سلطنتی بریتانیا گفت که کیت، عروس ولیعهد، پیش از مراسم اعطای مدال رشته پرتاب دیسک پارالمپیک "توجیه شده بود" که با مهرداد کرم زاده دارنده ایرانی مدال نقره این رشته دست ندهد.

روزنامه دیلی میل به نقل از این سخنگو افزوده است: خیلی از ورزشکاران مرد کشورهای مسلمان به دلایل فرهنگی و مذهبی، در ملا عام با زنان نامحرم دست نمی دهند."

اما عکس های عروس ملکه بعد از اهدای مدال به ورزشکار ایرانی، که به تازگی با جشنی بسیار پرخرج به خانواده سلطنتی پیوسته است، نشان از نارضایتی او از این اتفاق است.

بی بی سی در ادامه این خبر که در مدت حدود ۱۰ثانیه از وقت برنامه را به خود اختصاصداد، افزود: " در همین ارتباط، روزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف نیز به نقل از یک مقام ایرانی که نام او ذکر نشده، نوشته که دست ندادن مهرداد کرم زاده، به دلایل سیاسی نبوده است."
Share/Save/Bookmark