۳
صدای امریکا اخراج کرد؛ چالنگی: افشا می کنم!
پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب: 6830
گزارشگر :
 
این مجری سابق صدای امریکا همچنین با گرفتن انگشت اتهام سوی «ستاره درخشش» از کارمندان ارشد صدای امریکا بیان داشته: «با اشاره به گزارش های منتشر شده، از من پرسیده اید خانم ستاره درخشش چه نقشی در تعلیق و اکنون برکناری من از صدای امریکا داشته است؟ پرسیده اید آیا این اقدام صدای امریکا با انگیزه های سیاسی انجام شده است؟»
جمشید چالنگی، مجری سابق تلویزیون صدای امریکا در یادداشتی که در خصوص دریافت حکم اخراجش در صفحه ی فیس بوک خود منتشر کرده خبر داده که سرانجام پس از ۵ ماه از تعلیق، حکم برکناری اش از صدای امریکا صادر شده است.

وی اما به جای پرداختن به علت اصلی اخراجش از صدای امریکا، در یادداشت
وی اما به جای پرداختن به علت اصلی اخراجش از صدای امریکا، در یادداشت خود تلاش کرده با طرح پرسش های دیگران از خود دلیل اخراجش را به گردن عوامل دیگری بیندازد.
خود تلاش کرده با طرح پرسش های دیگران از خود دلیل اخراجش را به گردن عوامل دیگری بیندازد.

چالنگی می نویسد: «از من پرسیده اید، کارگزاران جمهوری اسلامی به ویژه در واشنگتن چه نقشی در تعلیق (و اکنون برکناری) من از صدای آمریکا داشته اند؟ از من پرسیده اید آیا می توانم نام این افراد را فاش کنم؟ پرسیده اید نقش ویژه ی «هومن مجد» مترجم رسمی و مشاور محمود احمد ی نژاد در این ماجرا چه بوده است؟»

به گزارش رسانه ایران، این مجری سابق صدای امریکا همچنین با گرفتن انگشت اتهام سوی «ستاره درخشش» از کارمندان ارشد صدای امریکا بیان داشته: «با اشاره به گزارش های منتشر شده، از من پرسیده اید خانم ستاره درخشش چه نقشی در تعلیق و اکنون برکناری من از صدای امریکا داشته است؟ پرسیده اید آیا این اقدام صدای امریکا با انگیزه های سیاسی انجام شده است؟»

 وی در پایان ابراز کرده: «مطمئن باشید در آینده ای نزدیک در چارچوب قانون، با انتشار بیانیه ای و نیز راه های ارتباطی
گفتنی است که پیش از این عنوان شده بود که جمشید چالنگی ارتباطی غیراخلاقی با یکی از مجریان زن شبکه ی VOA فارسی برقرار کرده است؛ امری که سبب تعلیق فعالیت های وی در صدای امریکا شد.
دیگر پاسخ های روشن برای پرسش های شما عزیزان را منتشر خواهم ساخت.»

گفتنی است که پیش از این عنوان شده بود که جمشید چالنگی ارتباطی غیراخلاقی با یکی از مجریان زن شبکه ی VOA فارسی برقرار کرده است؛ امری که سبب تعلیق فعالیت های وی در صدای امریکا شد.

همچنین در همین رابطه، مطلبی نیز در وبسایت «سبزنامه ایرانیان» خبرگزاری رسمی کنفدراسیون دانشجویان ایرانی انتشار یافته است.

در این یادداشت آمده: «جمشید چالنگی، مجری باسابقه و محبوب صدای آمریکا روز جمعه ۹ مارس ۲۰۱۲، حکم اخراجش را از مدیر موقت بخش فارسی صدای آمریکا، استیو ردیش دریافت کرد. چالنگی پنج ماه پیش با توطئه ی عناصر نفوذی جمهوری اسلامی در صدای امریکا و همچنین لابیست های جمهوری اسلامی در واشینگتن از کار خود معلق شده بود که حالا حکم اخراجش را دریافت کرد.»

نویسنده این یادداشت معتقد است که «جمشید چالنگی توسط لابیست های جمهوری اسلامی و به ویژه سازمان وابسته به تریتا پارسی موسوم به نایاک و مارکسیست های تندرو که در سال های گذشته نفوذ گسترده ای در مدیریت بخش فارسی صدای امریکا
نویسنده این یادداشت معتقد است که «جمشید چالنگی توسط لابیست های جمهوری اسلامی و به ویژه سازمان وابسته به تریتا پارسی موسوم به نایاک و مارکسیست های تندرو که در سال های گذشته نفوذ گسترده ای در مدیریت بخش فارسی صدای امریکا داشته و دارند، مورد انتقاد شدید قرار داشت.»
داشته و دارند، مورد انتقاد شدید قرار داشت.»

این وبسایت می نویسد: «تعلیق و اخراج جمشید چالنگی با مخالفت شدید مدیریت وقت این بخش، رامین عسگرد مواجه شده بود اما کمپینی در پس پرده با مدیران صدای امریکا به پرونده سازی برای این مجری محبوب مشغول بودند که در نهایت با نظر معاون اجرایی کل صدای امریکا، استیو ردیش که در حال حاضر سرپرستی بخش فارسی را به عهده دارد، چالنگی از مجموعه ی صدای امریکا حذف شد. در ماه های اخیر با حذف جمشید چالنگی و کامبیز حسینی از صدای امریکا و بایکوت خبری شخصیت های سیاسی همچون شاهین فاطمی، شاهزاده رضا پهلوی، امیرعباس فخر آور و بسیاری دیگر از کارشناسان مورد اعتماد مردم شاهد افت شدید کیفیت برنامه ها و تعداد بینندگان بخش فارسی صدای آمریکا بوده ایم.»

«سبزنامه ایرانیان» عنوان می کند: «لازم به ذکر است که ماه گذشته رامین عسگرد در اعتراض به دخالت های بی جای استیو ردیش از سمت خود استعفا داده است. بنا بر شنیده ها، ستاره درخشش، سیامک دهقانپور، علی سجادی و اعضای نفوذ کرده ی نایاک در صدای امریکا از دلایل اصلی پرونده سازی برای جمشید چالنگی بوده است. سه ماه پیش با پا در میانی چهره های شناخته شده ی سیاسی رامین عسگرد تصمیم به بازگرداندن جمشید چالنگی به مجموعه ی صدای امریکا را داشت که رفتار خودخواهانه ی محسن سازگارا سبب شد تا این تلاش ها بی نتیجه بماند.»

افت شدید مخاطب صدای امریکا و تنزل برنامه های این شبکه به شدت مسئولان VOA را نگران کرده است به طوری که هر روز اخبار تازه ای از اخراج بسیاری از کارکنان این شبکه منتشر می شود.
Share/Save/Bookmark
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۴ ۱۲:۱۷:۰۲
این که امریکا است کره ماه هم ازدست ایران درعذاب است (1901)
 
ehsan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۱۴ ۲۲:۴۱:۴۸
jamshide chalangi khili bi tarafane harf mizad be nazare man dalile ekhrajesh hamin bood (1930)
 
رضا ظفری
Canada
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۲۶:۲۹
جناب جمشید خان چارلنگ اگر دوست داری در رابطه با خوشبختی و بدبختی حرف تازه ای بشنوی با من تماس بگیر . من متوانم به حل مشکلات عمومی کمک زیادی بکنم .۷۷۸۷۰۶۵۴۱۰ ونکوور. موفق باشید. (7699)