۱
علی اکبر صالحی:
تحریم های ایران از امروز به تدریج برداشته می شود
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب: 8658
گزارشگر :
 
تحریم های ایران از امروز به تدریج برداشته می شود
علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که از امروز شاهد رفع تدریجی تحریم های اعمال شده بر ایران خواهیم بود.
به گزارش رسانه ایران علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که از امروز شاهد رفع تدریجی تحریم های اعمال شده بر ایران خواهیم بود.

بنا به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای صالحی این سخنان را یکشنبه 13 اسفندماه 91 در حاشیه حضور در همایش معاونین و فرماندهان مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

وی در جمع خبرنگاران با اشاره به بحث تحریم‌ها، اظهار کرد: ما تحریم ها و همچنین این موضوع که از امروز تحریم‌ها نه فقط تشدید نخواهد شد بلکه شاهد رفع تدریجی آن‌ها خواهیم بود را تفأل به خیر می‌دانیم.

صالحی با بیان اینکه دیگر از این بیشتر چه کاری می‌توانند انجام دهند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با ابتکار و درایتی که به خرج داده، تمامی فشارهای وارد شده را دور زده و توانسته از سلبیات بکاهد و به گونه‌ای عمل کند که دشمن خسته شود. 

وزیر امور خارجه ایران همچنین ابراز داشته که "اگر تا به امروز دشمن ۱۰۰ دلار برای ایجاد تحریم‌ها علیه ایران هزینه کرده باشد حتی ۱۰ دلار نیز از آن منفعت نبرده است."

وی ادامه داد: بحمدالله تا به امروز جمهوری اسلامی توانسته آثار تحریم‌ها را کاهش بدهد به طوری که علی‌رغم اظهارات قبلی غربی‌ها مبنی بر "وارد کردن تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران"، امروزه وضعیت جور دیگری است و آنان به نتیجه دلخواه نرسیده‌اند.

آقای صالحی، ملت ایران را ملت بزرگی دانسته و با بیان اینکه "اقتصاد کشورمان درون‌زا است"، گفت: اقتصاد ایران، مانند اقتصاد آلمان که اقتصادی صادراتی است، نیست و حجم تبادلات اقتصادی ما چیزی در حدود یک تریلیون دلار بر اساس قدرت خرید است.

وی مشکل به وجود آمده در کشور را ناشی از دستیابی به ارز خارجی دانست و افزود: کل ارز خارجی ما از فروش نفت در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بود که حداکثر در مقابل یک تریلیون دلاری که بر اساس قدرت خرید مردم است، ۱۰ درصد را شامل می‌شود.

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه توانستیم بخش عمده‌ای از تحریم‌ها را خنثی کنیم، گفت: کشور ایران دارای ۱۵ همسایه آبی و خاکی است که قطعا چنین کشوری را به زحمت می‌توان تحریم کرد.
Share/Save/Bookmark
مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۸:۴۵
وقتی که خریدیم 250 تومان الان میخریم 1250 تومان چه جوری اوضاع بهتر شده (2198)