تهدید دوباره انگلیس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 8252
گزارشگر :
 
تهدید دوباره انگلیس
نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه متعهد شد در صورت پیروزی حزبش در انتخابات آتی این کشور، تا سال دو هزار و هفده همه پرسی درباره ادامه حضور کشورش در اتحادیه اروپا برگزار کند.
به گزارش واحد مرکزی خبر دیوید کامرون در سخنانی افزود خواهان گفتگوی مجدد درباره مفاد عضویت انگلیس در اتحادیه اروپاست و پس از مذاکرات این فرصت را برای شهروندان انگلیسی فراهم خواهد کرد تا درباره ادامه حضور یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به اینکه مناسبات جدید انگلیس با اتحادیه اروپا باید مناسباتی باشد که تشکیل بازار مشترک در عمق آن قرار دارد، هشدار داد چنانچه اتحادیه اروپا نتواند اصلاحات مورد نظر وی را اجرا کند، انگلیس احتمالا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، کامرون با اشاره به مشکلات منطقه یورو و بحران رقابت پذیری اروپا افزود چنانچه با این چالش ها مقابله نشود، این خطر وجود دارد که اروپا شکست بخورد و مردم انگلیس به سوی خروج از این اتحادیه گام بردارند. 

طی ماه های اخیر، متعاقب تشدید اختلافات میان لندن و اتحادیه اروپا بر سر راهکارهای خروج از بحران اقتصادی، نخست وزیر انگلستان بارها اروپا را به خروج از اتحادیه تهدید کرده بود.
Share/Save/Bookmark