۲
توجیه سانسور در بی بی سی فارسی؛
«نوبت شما» با 10 ثانیه تاخیر پخش می شود+کلیپ
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۹
کد مطلب: 6876
گزارشگر :
 
«نوبت شما» با 10 ثانیه تاخیر پخش می شود+کلیپ
مسئولان بی بی سی فارسی می گویند که برنامه ی نوبت شما را با تاخیر 10 ثانیه ای پخش می کنند. یعنی دیگر باید قبول کرد که «نوبت شما» دیگر نوبت شما نیست.
مسئولان بی بی سی فارسی تصمیم گرفته اند که برنامه ی زنده ی «نوبت شما» را با تاخیر 10 ثانیه ای پخش کنند.

به گزارش رسانه ایران، در واقع بعد از گسترش اعتراض های بسیاری از مخاطبان این شبکه در مورد انتخاب گزینشی و جهت دار تماس گیرندگان برای
این اقدام بی بی سی فارسی، تاییدی است بر مستندی که از تلویزیون ایران پخش شد و طی آن نشان داده شد که تماس گیرندگان با برنامه ی نوبت شما افرادی محدود و خاص هستند که با اسامی مختلف روی آنتن می روند.
صحبت در برنامه، بی بی سی فارسی تصمیم گرفته تا «نوبت شما» را با تاخیری ده ثانیه ای پخش کند. به ویژه آنکه برخی مخاطبان نیز روی آنتن برنامه لب به اعتراض گشودند و از جهت داری برنامه انتقاد کردند.

مسئولان بی بی سی فارسی در برنامه ی نوبت شما، با برقراری تماس با افرادی که علیه ایران صحبت می کنند تلاش داشتند با ظرافتی خاص، سیاست های اتاق فکر بی بی سی را پیاده سازی کنند. ظرافت این تاکتیک آن جا است که مجری برنامه گاهی با تذکر به تماس گیرنده، سعی در نشان دادن بی طرفی خود و نداشتن طراحی از قبل را دارد.

باید گفت این اقدام بی بی سی فارسی، تاییدی است بر مستندی که از تلویزیون ایران پخش شد و طی آن نشان داده شد که تماس گیرندگان با برنامه ی نوبت شما افرادی محدود و خاص هستند که با اسامی مختلف روی آنتن می روند.

معضلی که دامن گیر بی بی سی بوده و اکنون، مسئولان نوبت شما می خواهد با کنترل تماس ها راهی برای برون رفت از آن بیابند.

بی بی سی فارسی کلیپ زیر را در توجیه این تاخیر 10 ثانیه ای منتشر کرده که حاوی نکات بسیار جالبی است. رسانه ایران این کلیپ را بدون توضیح بیشتر، بی هیچ کم و کاست و بدون سانسور ارائه می کند.

دریافت
Share/Save/Bookmark
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۴:۴۳:۵۹
پس اینکه می گفتند قبل از روی خط صحبت کردن، شرکت کننده ها کلی بازجویی می شوند راسته؟؟؟!! (1361)
 
?
۱۳۹۱-۰۲-۰۷ ۱۶:۵۱:۲۳
http://www.bultannews.com/fa/news/78447 (1363)