بی بی سی: حمله هوایی اسراییل به غزه
چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب: 8874
گزارشگر :
 
بی بی سی: حمله هوایی اسراییل به غزه
پس از چند ماه آتش بس با حماس، ارتش اسراییل بار دیگر به نوار غزه حمله هوایی کرد.
به گزارش رسانه ایران به نقل از بی بی سی حماس که کنترل نوار غزه را در اختیار دارد، می گوید که هواپیماهای اسراییلی زمین های نزدیک به مرز با اسراییل را بمباران کردند؛ اما به کسی آسیبی نرسیده است.

در خبر بی بی سی آمده است که این حمله در پی حمله موشکی روز گذشته فلسطینی ها به سوی اسراییل صورت می گیرد که در آن رخداد نیز به کسی آسیبی نرسیده است.

در پی هشت روز جنگ خونین میان اسراییل و حماس در ماه نوامبر، دو طرف با میانجی گری مصر بر سر برقراری آتش بس توافق کردند.

ارتش اسراییل ضمن تائید این حملات گفته است که حملات هوایی در پاسخ به حمله موشکی به اسراییل و هدف آن "محل استقرار تروریست ها" بوده است.

روزنامه اسراییلی هاآرتص می گوید که هواپیماهای اسراییلی به شهر بیت لاحیا در شمال نوار غزه حمله هوایی کرده است. به گفته این روزنامه، روز سه شنبه دو موشک از سوی فلسطینیان به سوی غرب صحرای نگب پرتاب شده است.

از زمان برقراری آتش بس، اسراییل از محدودیت ها برای ورود مصالح ساختمانی به نوار غزه که از زمان روی کار آمدن حماس در سال ۲۰۰۷ اعمال می شد، کاسته است.

روز گذشته نیز خالد مشعل برای چهار سال دیگر به رهبری حماس برگزیده شد. 

 

او در میان نیروهای تندرو فلسطینی منتقدانی دارد که اخیرا او را متهم به "مصالحه" با رهبران گروه رقیب فتح و حتی اسراییل می کنند.

او در ماه نوامبر بر سر آتش بس میان حماس و اسراییل توافق کرد و همچنین در ماه های اخیر تلاش های زیادی برای بهبود روابط میان حماس و فتح کرده است.
Share/Save/Bookmark