۳
قالیباف چطور سوژه بی بی سی فارسی شد؟ + فیلم
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 9512
گزارشگر :
 
اما بعد از مدتی یک سایت حقوق بشری و ضدایرانی برای تکمیل پروژه خبری کلمه و بی بی سی اقدام به انتشار فایل صوتی کامل سخنرانی قالیباف در جمع دانشجویان می کند. کلید رفع این تناقض ساختگی در فایل صوتی کامل منتشر شده در دیگر سایت ضدانقلابی است.
سایت الف در بخش صبحانه انتخاباتی خود از محمدباقرقالیباف نوشته که در دست انداز دو سخنرانی ظاهرا متناقض قرار گرفته است.

به گزارش رسانه ایران در این یادداشت انتخاباتی آمده است:

محمدباقر قاليباف اين روزها موضوع اصلي اتاق‌ فکر ستادهای انتخاباتی شده است. رسانه های خارجی برای تخریب قالیباف اهتمام ویژه تری دارند. علت هم روشن است. وضعیت آرای قالیباف طی چند نظرسنجی از نهادهای رسمی کشور نسبت به دیگر کاندیداهای اصولگرا با فاصله معناداری بالاتر است. از سویی تنها کسی که می تواند با چنین پایگاه اجتماعی مقابل آیت الله هاشمی قرار گیرد قالیباف است. البته معلوم نیست این وضعیت و شرایط تا انتهای نیز ثابت بماند. اما نکته حائز اهمیت در این است که پایگاه رای قالیباف مستتر در یک طیف رنگین کمانی است. از حزب اللهی ها گرفته تا خانواده های شهدا و تا بخشی از بدنه جریان اصلاحات. به همین دلیل برخی معتقدند که ممکن است طی روزهای آینده قالیباف رای خود را از سبد هاشمی بردارد و به همین دلیل باید از میدان رقابت خارج شود. 


مطلوب رسانه های خارجی این است که جلیلی مقابل هاشمی قرار گیرد. جلیلی در حال حاظر در نظرسنجی ها از قالیباف عقب تر است. از طرفی دیگر آمدن جلیلی باعث ارزیابی و حمله به سیاست های هسته ای نظام می شود. از هر حیث برای خارجی ها حضور جلیلی جذاب تر است و البته نگرانی شان از رای آوریش مقابل هاشمی کمتر.

البته اینکه خارجی ها چه خوابی برای انتخابات ایران دیده اند با آنچه در داخل می گذرد بسیار متفاوت است. نه هاشمی برای آنها خواهد ماند و نه جلیلی فرصت برای نقد سیاست های هسته ای می دهد و نه قالیباف فردی است که با چند مستند بی بی سی فرمان بگرداند.

اما ماجرا چه بود؟ طی چند روز گذشته رسانه های خارجی از جمله بی بی سی و صدای امریکا و باقی رسانه های همراهشان به بهانه دو سخنرانی قالیباف درباره حوادث کوی دانشگاه موج تخریبی گسترده ای علیه وی به راه انداختند.

ابتدا سایت کلمه با انتشار متن سخنرانی قالیباف در جمع بسیجیان، او را به عنوان فردی خشونت طلب و عامل سرکوب دانشجویان معرفی کرد. به دنبال کلمه، بی بی سی فارسی هم با انتشار یک فایل صوتی ناقص تلاش کرد سخنان قالیباف را متناقض نشان دهد. اما بعد از مدتی یک سایت حقوق بشری و ضدایرانی برای تکمیل پروژه خبری کلمه و بی بی سی اقدام به انتشار فایل صوتی کامل سخنرانی قالیباف در جمع دانشجویان می کند. کلید رفع این تناقض ساختگی در فایل صوتی کامل منتشر شده در دیگر سایت ضدانقلابی است.


قالیباف در جمع دانشجویان شریف این طور می گوید که برخی به دنبال این بودند که ما در ماجرای کوی دانشگاه به سمت دانشجویان تیراندازی کنیم اما ما زیر بار نرفتیم. در جمع بسیجیان می گوید که ما قصد برخورد و جمع کردن فتنه داشتیم اما برخی مدیران وقت همراهی نمی کردند. رسانه های خارجی با تقطیع بخشی از سخنان وی در جمع بسیجیان این طور وانمود کردند که وی متناقض حرف زده است. اما بخش تقطیع شده سخنان قالیباف چه بود؟ قالیباف بعد از اشاره به جلسه تصمصم گیری برای کوی دانشگاه توضیح می‌دهد که «من نرفتم آن دانشجویی را که لاستیک آتش می‌زند، بزنم. او عامل هست، کس دیگری او را انداخته جلو تا منِ نیروی انتظامی این جوان بچه مسلمان و گمراه شده را بزنم. من که نباید او را بزنم.»

این همان بخشی است که سانسور شده است و نشان می دهد که تناقضی وجود ندارد. برخی به دنبال برخورد با دانشجویان بودند که قالیباف زیر بار نمی رود و برخی دیگر نیز در انفعال بودند و قالیباف به همین دلیل نسبت به شعله ور شدن آتش فتنه در آن ایام به دلیل همین اهمال و کم کاری ها اظهار نگرانی می کند.

مجری بی بی سی فارسی از کارشناس برنامه می پرسد که چرا وبسایت کلمه اقدام به انتشار این کلیپ ها کرده است
دانلود
Share/Save/Bookmark
جوان
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۲:۱۳:۱۱
خب بالاخره متوجه نشدیم حقیقت داشته یا خیر . اون فایل صوتی و تصویری چی بوده آیا حقیقت داره . چرا عکس العملی نشان ندادند بعد از (2972)
 
حق گو
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۰:۵۱:۱۱
دوست من ،خيلي روي اين آقاي قاليباف و اين نظر سنجي ها و آمارهايي كه توي اين مملكت منتشر مي شود دل خوش نباشيد يكي است بدتر از قبلي (2983)
 
مونا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۵۹:۰۲
خیلی خوبه ولی یک مقداری بی بی سی محافظ کار شده (3089)