تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 39999
تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
روز گذشته، سازمان مجاهدین خلق در واشنگتن با برگزاری نشستی مدعی «رو نمایی از پایگاه نظامی سپاه برای آموزش نیروهای تروریستی» شد.

چند هفته ای است که پس از پیروزی ترامپ در مسند ریاست جمهوری آمریکا، زمزمه هایی مبنی بر طرح قرار دادن سپاه در «فهرست سازمان‌های تروریستی» در کنگره آمریکا به گوش می رسد.[اینجا بخوانید]

به گزارش رسانه ایران، در همین راستا روز گذشته، سازمان مجاهدین خلق در واشنگتن با برگزاری نشستی مدعی «رو نمایی از پایگاه نظامی سپاه برای آموزش نیروهای تروریستی» شد.

مجاهدین خلق در این نشست مدعی شده بودند که 14 پایگاه آموزشی در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند.


صدای آمریکا در گزارش این نشست با معرفی ایران به عنوان «منشا نا آرامی ها در منطقه»، تاکید داشت که هدف از ارائه این اطلاعات از طرف مجاهدین خلق، تلاش برای قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی آمریکا است.

فیلم

پیش از این پیش بینی می شد که با روی کار آمدن دولت ترامپ، نفوذ مجاهدین خلق در کنگره و مجلس نمایندگان، برای تصویب طرح های ضد ایرانی افزایش یابد:
+ افشای پول‌های پرداختی مجاهدین خلق به مقامات دولت ترامپ
+ آیا در دولت ترامپ مجاهدین خلق به جای نایاک علیه ایران لابی می کند؟
+ بعد از نامه ۳۰ نفر به ترامپ، این بار مجاهدین خلق برای دونالد نوشتند: برجام رفتار ایران را بدتر کرده است
+ ۲۳ مقام سیاسی آمریکا خواستار ارتباط ترامپ با مجاهدین خلق شدند

با این حال صدای آمریکا در پایان تاکید دارد که گزارش های «افشاگرانه»ای که مجاهدین خلق در رابطه با برنامه هسته ای ایران، ارائه کرده است، در چند سال گذشته درست از آب درنیامده است.

سازمان مجاهدین خلق تا سال 2011 در لیست سازمان های تروریستی آمریکا قرار داشت، اما با لابی گری های اعضای این سازمان با برخی از مقامات آمریکایی، از لیست خارج شد.

این سازمان بیش از 16 هزار نفر را در 38 سال گذشته با عنوانین مختلفی ترور کردند.
Share/Save/Bookmark