۲
مهمترین سوژه‌ی بی‌بی‌سی در دو هفته‌ی اخیر چه بود؟
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب: 22924
مشکلات و مذاکرات یونان موضوعی‌ست که سردبیران بی‌بی‌سی فارسی طی دو هفته‌ی گذشته بیش از 55 درصد اخبار اصلی این سایت در بخش اقتصاد را به آن اختصاص داده‌اند.
پس از چند هفته تنش، اروپا سرانجام مهلت بازپرداخت وام‌های یونان را برای چهار ماه تمدید کرد و به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال ورشکستی دولت آتن و خروج آن‌ها از حوزه یورو پایان داد.

در این میان، مشکلات و مذاکرات یونان موضوعی‌ست که سردبیران بی‌بی‌سی فارسی طی دو هفته‌ی گذشته بیش از ۵۵ درصد اخبار اصلی این سایت در بخش اقتصاد را به آن اختصاص داده‌اند. این مانیفست خبری روی سایت بی‌بی‌سی در حالی شکل گرفت که طی این مدت، موضوعات مهمی از جمله صعود شاخص بورس ایران و جهان، افزایش قیمت نفت، رشد اقتصادی ایران، بازدهی بخش سرمایه، کاهش تورم و... در پوشش خبری این شبکه مغفول مانده است.

به نظر می‌رسد افزایش مواضع انتقادی بی‌بی‌سی فارسی در قبال عملکرد دولت و وضعیت اقتصادی ایران طی چند ماه گذشته که در یادداشتِ «کارگردانی بی‌بی‌سی فارسی در یک سریال رمالی» منتشر شد، حالا جای خود را به روش‌های ویژه‌ی بی‌بی‌سی برای ارائه‌ی تحلیل‌هایش در مورد مسئله‌ی هسته‌ای ایران داده باشد. نکته‌ای که در شبیه‌سازی وضعیت مذاکرات ایران و مذاکرات یونان کاملا مشهود و مستند است.


شایان ذکر است که در حال حاضر، چند روز از توافق یونان با اتحادیه اروپا می‌گذرد اما سایت بی‌بی‌سی فارسی هنوز موضوع جدیدی ارائه نکرده است. مساله‌ای که با «اخبار ایران و جهان زیر یک سقف» به عنوان شعار تبلیغاتی این شبکه، سازگاری ندارد.
Share/Save/Bookmark
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۹:۲۴:۳۵
درسته (7355)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۹:۲۵:۰۶
کاملا درسته من اینو در شبکه بی بی سی فارسی دیدم (7356)