هیجان BBC از سوتفاهمی که در قطع ارتباط شبکه خبر بوجود آمد
پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 40474
واقعیت قطع ارتباط زنده شبکه خبر از ستاد انتخابات که در رسانه ها حاشیه ساز شد و BBC آن را به پاشنه آشیل گزارش خود قرار داد.

به گزارش رسانه ایران، ساعت ۱۱ دیروز چهارشنبه دومین روز ثبت نام مراجعه کنندگان کاندیداتوری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بود که خبرنگار شبکه خبر مستقر در ستاد انتخابات کشور در حال گزارش زنده بود که ارتباط مستقیم به علت مشکل فنی قطع شد.

البته چند دقیقه بعد، ارتباط برقرار شد اما در آغاز ارتباط مجدد خبرنگار، سوالی را از یکی از همکارانش در ستاد انتخابات پرسید که تنها بخشی از آن روی آنتن رفت و حاشیه ساز شد.

حاشیه این موضوع علاوه بر صفحات شبکه های اجتماعی چون تلگرام و توییتر، وارد تلویزیون BBC فارسی شد. این رسانه که خود را در رقابت ناخوانده با شبکه خبر می بینید در ویدیو کلیپی برای شرح حضور محمود احمدی نژاد در انتخابات، گزارش خود را با عنوان «مشکل سیمای جمهوری اسلامی در اعلام نام یار احمدی‌نژاد» برروی آنتن می برد تا نشان دهد حکومت و صدا و سیما با حضور احمدی نژاد و بقایی در انتخابات مشکل دارد.

فیلم

با این حال شبکه خبر در توضیح قطع ارتباط زنده روز گذشته در سایت خود می نویسد: «بعد از پخش ارتباط دوم، در فضای مجازی موج بزرگی راه افتاد که شبکه خبر تلاش کرده است از بیان اسم یکی از داوطلبان جلوگیری کند اما واقعیت ماجرا این است که خبرنگار چون نمیدانسته ارتباط اول کجا قطع شده و آیا اسم این داوطلب را آورده یا نه، از دیگر همکارانش در این زمینه سوال می کند که اسم این داوطلب را بگوید یا نه؟»

فیلم شبکه خبر در توضیح ماجرا

حال باید دید رسانه ای که خود را بی طرف و حرفه ای معرفی می کند، آیا حاضر است در تلویزیون به اشتباه و سوبرداشتی که از شبکه های اجتماعی متحمل شده، اقرار کند یا نه؟
Share/Save/Bookmark