«سردبیر صدای آمریکا اخراج شد»/ منظرپور: الخیر فی ما وقع
چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 40384
منظرپور ده روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از پایگاه خبری امروز نما، محمد منظرپور، سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا اخراج شد. منظرپور از تقرییا سه سال پیش، اردیبهشت ۱۳۹۲ نفر دوم صدای آمریکا بود.

یکی از کارکنان صدای آمریکا که نخواست نامش فاش شود، ضمن تایید این خبر به امروز نما گفت:« او را با اسكورت حفاظت اداره البته به شكل محترمانه اى بردند. به گفته منظرپور شاكى ستاره درخشش است (ستاره خودش بزرگترين حامى منظرپور در اين سال ها بوده است) از جمله موارد شكايت اين است كه منظرپور پايان قرارداد مهمان هايى كه براى شركت در برنامه ها پول مى گرفتند را دير ابلاغ كرده و سرويس مجبور شده در مواردى دستمزد مهمان ها را با وجود بسته شدن بودجه آن بخش بپردازد. منظرپور ده روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد. اما بعيد است نتيجه بخش باشد.»

در بخش فارسى همه صحبت از اين مى كنند كه به زودى نوبت خود درخشش هم مى رسد كه به اين شكل اخراج شود. امروز نما تاکید دارد که «درخشش در چنين روزى در اداره حضور ندارد و معلوم نيست چه كسى مسئول است. مديران ميانى سر در گم هستند. هيچ مديريت بحرانى ديده نمى شود انگار همه چيز از دست خارج شده و درخشش تصميم گرفته پيش از رفتن خودش منظرپور را هم با خود پايين بكشد.»

اما ساعاتی پس از انتشار این خبر، منظرپور در صفحه توییتر خود در واکنش به این خبر، عبارت الخیر فی ما وقع (هر چه اتفاق بیافتد خوب است) و همچنین آیه 5 سوره شرح یعنی «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا» (پس با هر دشوارى آسانى است) را منتشر کرد.


این پایگاه خبری در پایان مدعی است «در خلاصه ترین کلام ممکن، محمد منظرپوری که در مقام «سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا»، در واکنش به درگذشت اکبرهاشمی رفسنجانی، در شفافیت کامل در صفحه فیس بوک خود، از "انالله و اناالیه راجعون" استفاده کرد، حتما انتخاب خود را کرده است. کم نیستند موسسات ریز و درشتی که در منطقه واشنگتن، با آغوش باز آدم های چون«منظرپور» را به عنوان کارشناس و تحلیل گر مسائل ایران و خاور میانه استخدام می کنند.»

محمد منظرپور پیش از صدای آمریکا ، در بی بی سی فارسی ، و در ایران در روزنامه انگلیسی زبان « تهران تایمز» کار می کرد .

در چند سال اخیر، اخراج سریالی کارمندان صدای آمریکا، یکی از موضوعاتی بوده که سیستم مدیریتی این شبکه را با چالش های فراوان روبرو کرده است.
بیشتر بخوانید:
+ صدای آمریکا همچنان قربانی می گیرد
+ در راستای اخراج سریالی کارکنان صدای آمریکا، نگار محمدی نیز رفت!
+ موج اخراج‌ها در صدای آمریکا به مجریِ «افق» رسید!
+ چند تن از کارمندان VOA خواستار برکناری مدیر شبکه شدند
برخی از کارمندان اخراجی این شبکه عدم آزادی بیان، تبعیض و پارتی بازی را از جمله دلایل می دانند که موجب اخراج ایشان شده است ( خبر مربوطه را اینجا ببینید )
همچنین یکی از کارکنان پیشین صدای آمریکا مدعی شده است که بخش فارسی صدای آمریکا، فاسدترین قسمت صدای آمریکا است. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )
ادعایی که نتایج نظرسنجی میان کارکنان فارسی زبان تلویزیون صدای آمریکا آن را تایید می کند. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )
Share/Save/Bookmark