سناتورمک کین: فرمان اجرایی ترامپ می تواند به تبلیغات داعش کمک کند!
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب: 39764
سناتور آمریکایی، جان مک کین که در آوریل سال ۲۰۱۳ پنهانی و غیر قانونی وارد سوریه شدو جلسه ای سری با سران گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا در این کشور از جمله رهبر گروه تروریستی داعش یعنی ابوبکر البغدادی داشته است این بار با حرکتی تعجب برانگیزی نسبت به ترامپ بیانیه صادر نموده و در تویت خود نوشته" فرمان اجرایی آقای ترامپ می تواند به تبلیغات داعش کمک کند"!
جان مک کین سناتور آریزونا و لیندزی گراهام سناتور جمهوریخواه از کارولینای جنوبی در واکنش به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ مبنی بر منع ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا گفتند چنین اقدامی در مبارزه با تروریسم، صدمه بیشتری به آمریکا وارد خواهد کرد.


صدای آمریکا در این رابطه می نویسد: مک کین و گراهام در واکنش به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ در اعمال محدودیت های مهاجرتی برای هفت کشور مسلمان به آمریکا، بیانیه مشترکی صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است، «مهمترین متحدان ما در مبارزه با داعش، اکثریت مسلمان هایی هستند که ایدئولوژی آخر الزمانی تنفر را رد می کنند. این فرمان اجرایی، خواسته یا نا خواسته، این پیام را می فرستد که آمریکا خواهان ورود مسلمان ها به این کشور نیست. به همین خاطر ما نگرانیم که این فرمان اجرایی به عضوگیری ها از سوی داعش بیشتر کمک کند تا به بهبود امنیت ما.»

این رویکرد تخریبی مک کین بر علیه ترامپ در حالی است که عکس لو رفته مک کین ،همکاری و حمایت از گروه تروریستی داعش را نمایان می کند این اسناد به خوبی نشان می دهد که دست شخص وی در سوریه و با حمایت از گروه های تروریستی از جمله داعش آلوده است. سناتور آمریکایی در آوریل سال ۲۰۱۳ با سران گروه های تروریستی از جمله ابوبکر البغدادی رهبر تروریست های داعش دیداری سری و مخفیانه داشته است.

تصویر زیر، عکس معروف جان مک کین با تروریست ها

تصویر سناتور جان مک کین در حال دیدار مخفیانه و سری در یک خانه امن مربوط به تروریست ها در سوریه در ادلب، آوریل ۲۰۱۳. در وسط تصویر و در پشت سر فردی که با لباس سفید ـ پشت به دوربین ـ نشسته است رهبر برجسته گروه تروریستی القاعده ابراهیم البدری موسوم به ابوبکر البغدادی و رهبر فعلی داعش دیده می شود. در پشت سر البغدادی، سلیم ادریس فرمانده سابق گروه ارتش آزاد سوریه دیده می شود.جان مک کین اخیرا روز یکشنبه گفته بود فرمان اجرایی آقای ترامپ می تواند به تبلیغات داعش کمک کند.
پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه در پیامی توئیتری به بیانیه این دو سناتور جمهوریخواه واکنش نشان داد و آن را «نادرست» خطاب کرد.


ترامپ، روز جمعه، ۸ بهمن ماه، با امضای یک فرمان اجرایی تحت عنوان «حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی» ورود به آمریکا را برای چهار ماه به تعلیق درآورد.
بنا به این فرمان اجرایی، همچنین صدور هر گونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان، و سومالی متوقف شده است.
Share/Save/Bookmark