رهبر حزب دمکرات کردستان از اسرائیل تقاضای پول و حمایت کرد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب: 41194
مصطفی هجری
مصطفی هجری
در مصاحبه با جروزالیم پست ،مصطفی هجری رهبر حزب دمکرات کردستان می گوید ایران مبالغ زیادی علیه اسرائیل هزینه می کند و من معتقدم که تل‌اویو باید برای تضعیف ایران به گروه های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. سپس از تغییراتی که از سال ۲۰۱۵در سیاست خود داده اند می گوید.

به گزاری رسانه ایران، مصطفی هجری در روزنامۀ اسراییلی جروزالیم پست بعنوان «مردی مبارز که تحت تعقیب رژیم جمهوری اسلامی است»، معرفی می شود.

با توجه به مقاله مصاحبه جروزالیم پست با هجری در محلی مخفی و با اسکورت مردان مسلح صورت گرفته است.

مصطفی هجری در این مصاحبه مدعی است «ایران تهدیدی برای منطقه است». او اضافه کرد که دولت ایران با حمایت خود از حزب الله و حماس نشان می دهد که اسرائیل دشمن اصلی ایران است. او با معرفی ایران به عنوان دشمن مشترک حزب دمکرات کردستان و اسراییل اظهار داشت:
«ایران مقادیر زیادی پول به آنها( حماس و حزب الله) می دهد. من فکر می کنم که اسرائیل باید ایران را بعنوان دشمن اصلی خود بداند و سعی کند که دشمنش را تضعیف کند. بنابراین اسرائیل باید به گروه های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند.»

از بهار سال گذشته، گروهک دمکرات کردستان به رهبری مصطفی هجری، با ایران اعلام جنگ کرد.
بیشتر بخوانید:
+ "ایران دشمن مشترک حزب دمکرات و اسرائیل است"
+ برنامه اسراییل برای تجزیه ایران: پیشنهاد برای تشکیل “کشور کردستان” میان ایران و ترکیه
+ احزاب کُرد دمکرات علیه ایران متحد می شوند؛ اسراییل همراهی می کند

هجری در ادامۀ مصاحبه با اشاره تلویحی به تجزیه ایران گفت: «ما خواهان دولت دموکراتیک هستیم و می خواهیم هر ملتی با حفظ استقلال خود نمایندگانی در دولت مرکزی داشته باشد.»

رهبر حزب دمکرات کردستان ضمن تاکید بر همکاری با دیگر گروه های اپوزیسیون جدایی طلب، اظهار داشت: «گروه او با کنگرۀ ملیت های فدرال ایران،چون آذری ها، عربها، بلوچها و ترکمن ها که به دنبال احقاق حقوق خود هستند، همکاری می کند. کردها احساس می کننند که اروپا و امریکا آنها را در حمایت از احقاق حقوق اقلیت ها و دموکراسی حمایت نمی کنند.»

او ضمن انتقاد از توافق هسته ای 6 قدرت جهانی با ایران و برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ادامه می دهد: «تجار اروپایی( اشاره به مذاکرات هسته ای) هر روز برای معاملات و پیشنهادات تجاری خود به ایران رفت و آمد دارند و در حال معامله هستند. توافقات هسته ای هیچ سودی- جز برای جمهوری اسلامی – برای مردم این مناطق ندارد.»

هجری در پایان مصاحبه ابراز نگرانی می کند که «امریکا دوستان و اعتبار خود را در چند سال گذشته در منطقه از دست داده است. چرا که پنج سال پس از جنگ در سوریه، آمریکا آنگونه شکست خورده که جمهوری اسلامی تروریستهای خودش را در حمایت اسد دیکتاتور به آن کشور می فرستد.»
Share/Save/Bookmark