مدیر GEM به قتل رسید؛ پلیس انگیزه قاتل را مسائل مالی عنوان کرد
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب: 40636
مدیر GEM به قتل رسید؛ پلیس انگیزه قاتل را مسائل مالی عنوان کرد
یکی از افسران حاضر در صحنه جرم در گفت و گو با شبکه خبر ترک عنوان کرد: تحقیقات ابتدایی نشان می دهد که انگیزه عامل یا عاملان این حمله مسایل مالی و پول بوده باشد، البته باید صبر کرد تا تحقیقات به طور کامل پایان یابد.

سعید کریمیان، مدیرعامل شبکه تلویزیونی «جم» شب گذشته، هنگام خروج از دفترش در استانبول ترکیه به قتل رسید.

به گزارش رسانه ایران، یکی از افسران حاضر در صحنه جرم در گفت و گو با شبکه خبر ترک عنوان کرد: تحقیقات ابتدایی نشان می دهد که انگیزه عامل یا عاملان این حمله مسایل مالی و پول بوده باشد، البته باید صبر کرد تا تحقیقات به طور کامل پایان یابد.

رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند کریمیان در اتومبیل خود مورد سوءقصد قرار گرفته و هنگام قتل یک فرد ديگر با نام «مسلك» كه شريك كويتى او بوده، همراه او بوده كه او هم جان خود را از دست داده است. سى ان ان ترك البته گزارش داده كه فرد همراه كريميان، ايرانى بوده است.

ظاهرا قاتل پس از سوءقصد اتومبیل خود را برای رد گم کردن سوزانده‌ است.

سعید کریمیان سال ها به واسطه پدرش، در پادگان اشرف و تحت آموزش های سازمان مجاهدین خلق فعالیت داشته است، اما به دلایل مختلفی از این سازمان جدا شده و وارد بازار تجارت و راه اندازی تلویزیون تفریحی جم می شود.

فیلم

آنچه در مورد ترور سعید کریمیان می‌دانیم:

+ حدود ساعت ۹-۸ شب به وقت محلی، یک دستگاه خودرو جیپ، راه خودروی مرسدس بنز سعید کریمیان را می‌برد و سرنشینان را به رگبار می‌بندد.

+ درباره تابعیت سرنشین دوم گزارش‌های متناقضی منتشر شده. بعضی رسانه‌های ترک، گفته‌اند سرنشین دوم یه شهروند بریتانیایی کویتی تبار بود. سعید کریمیان هم دارای تابعیت دوگانه ایران و سنت‌کیس و نویس بود.

+ حادثه در محله ماسلک از محلات منطقه ساری‌یر استانبول رخ داده.

+ مهاجمان نقاب پوش بودند و بعد از حادثه متواری شدند.

+ ساعاتی بعد پلیس استانبول خودروی مهاجمان را سوخته در وسط خیابان پیدا کرد. احتمالا مهاجمان برای پاک کردن آثار شناسایی، خودرویشان را سوزاندند.

+ سعید کریمیان و همراهش به بیمارستان منتقل شدند، اما در اثر شدت جراحات جانشان را از دست دادند.

+ هنوز فرد و یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و هدف احتمالی هم مشخص نیست.

+ سعید کریمیان پیش از ترکیه در دبی مشغول فعالیت بود.
Share/Save/Bookmark