نکته علی علیزاده درباره مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱
کد مطلب: 39412
نکته علی علیزاده درباره مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی
علی علیزاده نوشت: «بله! ایران جزیره‌ ثباتی است که چند میلیون نفر از طیف های تا دیروز دشمن، به رغم بمباران رسانه اجنبی به خیابان می‌آیند و صلح آمیز به خانه برمی گردند.»
رسانه ایران (rasanehiran.com):
مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز سه شنبه 21 دی در ایران، با حضور گسترده مردم و مسئولان به وداع ملی با رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شد.

رسانه های فارسی زبان خارج از کشور از جمله بی بی سی فارسی، تلاش کردند حضور گسترده مردم را به صحنه اختلاف ها تعبیر کنند. جمشید برزگر، سردبیر سایت بی بی سی فارسی در یادداشتی کوتاه، مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را «بازتابی از موقعیتی دوگانه» توصیف کرد.

برخلاف این موضع همیشگی بی بی سی فارسی در برابر اغلب رخدادهای داخلی ایران، علی علیزاده، استاد فلسفه سیاسی در انگلیس که گاهی به عنوان کارشناس میهمان در برنامه های بی بی سی دعوت می شود، در توئیتر خود نوشت: «بله! ایران جزیره‌ ثباتی است که چند میلیون نفر از طیف های تا دیروز دشمن، به رغم بمباران رسانه اجنبی به خیابان می‌آیند و صلح آمیز به خانه برمی گردند.»

آقای علیزاده همچنین در توئیت دیگری، مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی در تهران را در مقایسه با سایر شهرهای خاورمیانه، به معجزه تعبیر کرد.

از نظر این استاد فلسفه سیاسی، تضاد عمیق ناشی از حوادث پس از انتخابات سال 88 در ایران که می توانست موجب فروپاشی شود، اکنون به یک تفاوت قابل همزیستی بدل شده است.

در ادامه، تصویر توئیت های آقای علیزاده و واکنش های کاربران به او آمده است:


علی علیزاده همچنین درباره درگذشت آیت الله هاشمی در برنامه «بکی اندرسون» در شبکه CNN امریکا صحبت کرد. او با انتشار ویدئوی مصاحبه CNN در صفحه فیسبوک خود، در توضیح وضعیت سیاسی و رسانه ای جهان در برابر ایران با درگذشت آقای هاشمی نوشت:
 
«از دیروز ایران هراسان واشنگتن به فوت هاشمی رفسنجانی واکنشی متناقض نشان داده‌اند. از یک سو به صورت یکسویه بر نقش او در دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی تمرکز کرده‌ تا بتوانند تصاویر کلیشه‌ای ایران سرکوبگر و تروریست و اتهامات هرگز ثابت نشده‌ای مانند بمب گذاری در مرکز تجارت آرژانتین را یکبار دیگر به افکار عمومی امریکا بفروشند. از سوی دیگر، فوت او را ضربه‌ای مهلک به میانه‌روهای ایران دانسته‌اند که منجر به انحصار قدرت در دست نظامیان خواهد شد. دو ادعای متناقض با هدفی مشترک: ایران به عنوان خطری برای امنیت و صلح امریکا و منطقه. با این امید که افکار عمومی امریکا بازگشت به دوره تنش پیش از برجام را قبول کنند. پیش از آنکه دیر شود باید مقابل فعالیت های این لابی های شناخته شده اسراییل و عربستان در واشنگتن ایستاد. لابی هایی که نمایندگان و کارمندانشان این روزها در رسانه‌های فارسی زبان بریتانیا و امریکا هم بدون آنکه به چالش کشیده شوند می تازند و هر اتهامی را در عرصه سیاست خارجی متوجه ایران می کنند. اتهاماتی که اگر متوقف نشوند به زودی مهمات توپخانه دشمنان ایران در ارائه تحریم های دیگر، خنثی کردن عملی برجام و متوقف کردن تجارت با ایران خواهند شد.»
Share/Save/Bookmark