با نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال امریکا و
احتمال عدم صعود امریکا به جام جهانی / یورگن کلینزمن برکنار شد
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 38792
احتمال عدم صعود امریکا به جام جهانی / یورگن کلینزمن برکنار شد
نتایج ضعیف تیم ملی امریکا در مسابقات اخیر و شرایط نگران کننده ای که این تیم در بازی های انتخابی جام جهانی روسیه دارد، باعث برکناری آقای کلینزمن شد.
فدراسیون فوتبال امریکا با انتشار بیانیه ای رسمی از قطع همکاری با «یورگن کلینزمن» خبر داد، به این ترتیب این مربی آلمانی پس از پنج سال از تیم ملی مردان امریکا اخراج شد.

به گزارش رسانه ایران، یورگن کلینزمن از سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی امریکا را بر عهده داشت و در دوران حضورش روی نیمکت این تیم صاحب ۵۵ پیروزی، ۲۷ شکست و ۱۶ تساوی شد.

نتایج ضعیف تیم ملی امریکا در مسابقات اخیر و شرایط نگران کننده ای که این تیم در بازی های انتخابی جام جهانی روسیه دارد، باعث اخراج آقای کلینزمن شد.

امریکا در دو مسابقه ابتدایی خود در مرحله پایانی مقابل مکزیک و کاستاریکا شکست خورد و در انتهای جدول گروهی منطقه امریکای شمالی و مرکزی قرار دارد.

از میان ۶ تیم حاضر در این مرحله، ۳ تیم به صورت مستقیم به جام جهانی می روند و تیم چهارم به مصاف تیم پنجم قاره آسیا خواهد رفت.

احتمال عدم صعود امریکا به جام جهانی روسیه، فدراسیون فوتبال امریکا را به شدت نگران کرده، تا جایی که «سانی گولاتی» رئیس این فدراسیون که از حامیان جدی یورگن کلینزمن بود، در نهایت مجبور به اخراج او شد.

به نوشته صدای امریکا، بهترین نتیجه یورگن کلینزمن در این تیم در سال ۲۰۱۴ رقم خورد، امریکا با ارائه بازی های درخشان در برزیل، به مرحله دوم جام جهانی صعود کرد اما در آنجا شکست خورد.

کلینزمن ستاره فوتبال آلمان است که بعد از بازنشستگی توانست تیم ملی فوتبال این کشور را در جام جهانی ۲۰۰۶ سوم کند.

هنوز مشخص نیست چه فردی جایگزین یورگن کلینزمن می شود و تیم ملی امریکا را در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی فوتبال هدایت خواهد کرد اما برخی معتقدند که «بروس ایرینا» سرمربی سابق تیم ملی امریکا و مربی فعلی باشگاه «لس آنجلس گالکسی» از نامزدهای جدی تصدی این مقام است.

قرارداد او ماه آینده با تیم گالکسی به پایان می رسد و با توجه به زمان کوتاهی که تا شروع دوباره بازی های مقدماتی باقی است، گفته می شود او بهترین گزینه موجود برای فدراسیون فوتبال امریکا است.
Share/Save/Bookmark