۱
چرا BBC مثل گلشیفته از بهاره دفاع نکرد؟
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۲
کد مطلب: 21240
مولف :
 
من که جز یک فن پیج صفحه ای در فیس بوک ندارم اما شنیدم تو فیس بوک حال خیلی ها خرابه سر مقتل خونی من از بی بی سی و نادر فتوره چی بگیر تا خیلی از روشنفکر نماهای دیگه جوابم فقط به این آدما اینه زیر پرچم حسین (ع) سینه زدن لیاقت میخواد.
بی بی سی فارسی با انتشار خبری با عنوان "شکایت بهاره رهنما ، نادر فتوره چی را به دادگاه کشید" یادداشت سراسر توهین نادر فتوره چی را انتقاد خواند و از خانم بهاره رهنما دفاع نکرد.


حدود یکماه و نیم پیش بهاره رهنما در یکی از خیمه های برج میلاد در مراسم 'سوگ چامه ها' مقتل خوانی کرد ،وی به مدیر روابط عمومی برج میلاد گفته بود: من نذری داشتم که امسال ادا شد و مقتل خوانی در برج میلاد، ادای دینی است که با روا شدن حاجتم امشب آن را ادا کردم.
بهاره رهنما گفته بود : من سفیر انجمن حمایت از کودکان هستم و دلم می خواست با مقتل خوانی، ارادتم را به کودکان کربلا و کودکان بی پناه امروز نشان دهم. 
بعد از مقتل خوانی بهاره رهنما دربرج میلاد، هجمه های رسانه ای روشنفکران علیه وی آغاز شد. روزنامه نگاری به نام نادر فتوره چی در فیسبوک خود نسبت به عملکرد خانم بهاره رهنما نوشته توهین آمیزی را منتشر کرد.


وی سابقه همکاری با روزنامه‌های: شرق، بهار، آفتاب امروز، دوران امروز، بنیان، توسعه، سرمایه را دارد.
بی بی سی فارسی بخشی از یادداشت نادر فتوره چی را در نوشتار خود می آورد بدون آنکه پاسخ خانم رهنما به توهین های وی را منتشر کند.
 

بهاره رهنما از نادر فتوره چی به خاطر نوشته توهین آمیزش به صورت حقوقی شکایت کرد ، اما از رفتار بی بی سی در فضای مجازی شکوه نموده است.

در همین رابطه بهاره رهنما در فیس بوک خود نوشت: « من که جز یک فن پیج صفحه ای در فیس بوک ندارم اما شنیدم تو فیس بوک حال خیلی ها خرابه سر مقتل خونی من از بی بی سی و نادر فتوره چی بگیر تا خیلی از روشنفکر نماهای دیگه جوابم فقط به این آدما اینه زیر پرچم حسین (ع) سینه زدن لیاقت میخواد افتخار میکنم که از بچگی این ارادت رو داشتم و دارم"

بهاره رهنما فعالیت های اجتماعی زیادی دارد یکی از فعالیت های وی برنامه های جلب رضایت خانواده مقتول در برخی پرونده های اعدام است وی همچنین از جمله هنرمندانی است که از کودکان کار حمایت می کند. 

اعتقادات شخصی و مذهبی بهاره رهنما به خصوص مقتل خوانی در برج میلاد مورد ممیزی بی بی سی قرار گرفت تا در مقابل یاداشت توهین آمیز نادر فتوره چیکفه ترازو اش را نه مساوی ، بلکه به سمت توهین های آقای فتوره چی سنگین تر کند. آنهم در شرایطی که بی بی سی فارسی این روزها مدافع برهنگی گلشیفته فراهانی است و درعین اینکه او را برهنه نگار معرفی می کند به انتخاب برهنگی اش حق می دهد!


برهنگی گلشیفته از نگاه بی بی سی قابل دفاع است و هیچ کس حق ندارد آزادی انتخاب را از گلشیفته بگیرد اما مقتل خوانی بهاره رهنما قابل دفاع نیست!
Share/Save/Bookmark
sabra
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۱۳ ۲۲:۵۷:۱۹
منم یادمه که احسان امیر طوسی مجری نوبت شما انگار غرض شخصی با نادر فتوره چی داشت و توضبحات مقدماتیش درباره ی موضوع برنامه بیشتر شبیه کیفر خواست برعلیه فتوره چی بود و مثل این بود ک بدش نمی آمد فتوره چی را به خاطر توهین به مقدسات بگیرن و بلا سرش بیارن. آقای امیرطوسی ما می فهمیدیم که داری موذیانه برا فتوره چی پاپوش میدوزی تو که میدونیستی که آقای فتوره چی تو ایران زندگی میکنه . اما فرن تقی زاده در همون برنامه موضع بی طرفی داشت. خلاصه بگم ملت ایران کوچکترین ذره ی برنامه ها و رفتار و گفتار کارمندان بی بی سی رو زیر نظر داره و بد جنسی و. غرض ورزی اونا رو بر علیه ملت ایران فراموش نمی کنیم و جوابشان را به موقع خواهیم داد . (7687)