VOA: داعش باعث شده تا تهدید جهانی سپاه پاسداران فراموش شود
چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 41130
«پیدایش سپاه و اهدافش شباهت زیادی به نیروهای اس اس آدولف هیتلر در آلمان نازی دارد».

به گزارش رسانه ایران، روز گذشته صدای آمریکا به نقل از مقاله واشنگتن تایمز، سپاه پاسداران را «بزرگترین تهدید تروریستی در جهان» نامید که به دلیل «اعمال داعش» به فراموشی سپرده شده است.

نویسنده در ادامه برای تاکید ادعای خود می نویسد: «داعش حداکثر ۳۰ هزار جنگجو در اختیار داشت. سپاه پاسداران ۱۲۵ هزار جنگجو دارد. سپاه تنها سازمان تروریستی در جهان است که نیروی زمینی، دریایی و نیروی عملیات ویژه دارد. بسیج با ۹۰ هزار نیروی داوطلب که توانش بین سیصد هزار تا یک میلیون نفر است گوش به فرمان سپاه است.بسیج با ۹۰ هزار نیروی داوطلب که توانش بین سیصد هزار تا یک میلیون نفر است گوش به فرمان سپاه است.»

صدای آمریکا در ادامه، پس از مقایسه سپاه با داعش، به مقایسه سپاه با نیروهای هیتلر می پردازد: «پیدایش سپاه و اهدافش شباهت زیادی به نیروهای اس اس آدولف هیتلر در آلمان نازی دارد».

پیش از این صدای آمریکا بارها با پوشش اخبار و تحلیل های سازمان مجاهدین خلق، ثابت کرد که به به تحریم سپاه از طرف آمریکا علاقمند است.
+ دلیل استقبال VOA از اخبار مربوط به «تحریم سپاه» چیست؟

مقاله همچنان در حملات کور خود، مدعی حمله سپاه پاسداران به نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان می شود: «سپاه هزاران آمریکایی را در عراق و افغانستان کشته و مجروح کرده است. لطمات سپاه پاسداران بسیار بیش از آن چیزی است که داعش انجام داده است».

صدای آمریکا بدون اشاره به حملات سپاه پاسداران به نیروهای داعشی در عراق و سوریه می نویسد: «وقتی سایه داعش از سوریه و عراق کنار برود، سپاه آن جا خواهد بود و نیروهای وابسته اش در هر کجا سایه ای تیره تر از ترور بر جهان خواهند انداخت.»

پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خط و مشی سیاسی رسانه فارسی زبان این کشور، یعنی VOA به شدت به سمت محافظه کاران و نیروهای تندرو متمایل شده است.

فارغ از شیوه و گزینش پوشش خبری این شبکه، انتشار تحلیل های ضدایرانی به نقل از رسانه های انگلیسی زبان در دوران ریاست جمهوری ترامپ به شدت به چشم می خورد.

برخی از تحلیل های ضدایرانی صدای آمریکا در ماه های اخیر پس از پیروزی ترامپ:
+ چرا VOA شهروندان ایران را به صورت پیش فرض تروریست می داند؟
+ VOA: زمان آمادگی برای سقوط سیاسی ایران فرا رسیده است
+ مقاله ایران هراسانه VOA: جهان از موشک های جمهوری اسلامی می ترسد
+ وقتی VOA با اصرار بر استقلال کردستان عراق، درپی تجزیه ایران است
+ چرا VOA حملات تروریستی تهران را به «شکستن طلسم» تعبیر می کند؟
+ VOA: تحریم برنامه موشکی ایران همراستا با منافع ملی مردم است
Share/Save/Bookmark