مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در آمریکا؛ دست کم 50 کشته و 200 زخمی
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 41338
مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در آمریکا؛ دست کم 50 کشته و 200 زخمی
یک هفته پس از ممانعت ترامپ برای ورود شهروندان 6 کشور مسلمان به آمریکا برای مدت نامعلوم، به بهانه جلوگیری از «عملیات تروریستی»، در حادثه تیراندازی یکی از ساکنان لاس وگاس، تا این لحظه 50 نفر کشته شده اند.

به گزارش رسانه ایران به نقل از رادیو فردا، جوزف لومباردو، رئیس پلیس شهر لاس وگاس، اعلام کرد که تیراندازی در نزدیکی «هتل مندلی بی‌» در لاس وگاس دستکم ۵۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشت.

شبکه تلویزیونی «سی ان ان»‌ با اعلام این خبر اشاره کرد که این حادثه،‌ مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در تاریخ آمریکا به شمار می‌رود.

در همین حال،‌ پلیس لاس وگاس افزود که مظنون مسلح را از پا درآورده است.

به گفته پلیس، این فرد از ساکنان شهر است. توضیح بیشتری در مورد هویت این فرد داده نشده است.

اما شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی» به نقل از منابع خود گفت که نام تیرانداز، استیون پدک است. وی ۶۴ ساله و اهل شهر مسکیت بوده است.

پلیس همچنین در جستجوی یک زن آسیایی تبار به نام «ماری لو دانلی» است که در هنگام تیراندازی همراه فردمهاجم بوده است.

تیراندازی حدود ساعت ۲۲ یکشنبه بوقت محلی، در نزدیکی کنسرتی رخ داد که در هوای باز برگزار شده بود. به گفته پلیس، فرد مهاجم از طبقه سی و دوم هتل «مندلی بی» بةوسیله سلاح خودکار تماشاگران کنسرت را هدف قرار داده بود.

صدها نفر از محل تیراندازی گریختند و فیلم ها و عکس هایی در این مورد در توئیتر منتشر شده است.

با این حال تا این لحظه مقامات آمریکا این حادثه را تروریستی اعلام نکرده اند.

این حادثه در حالی روی می دهد که از هفته گذشته ترامپ اعلام کرد مانع ورود شهروندان 6 کشور مسلمان به آمریکا تا تاریخ نامعلوم برای جلوگیری از حوادث تروریستی، می شود.
Share/Save/Bookmark