وزیر خارجه عربستان خواهان دخالت نظامی در سوریه شد!
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 40078
وزیر خارجه عربستان خواهان دخالت نظامی در سوریه شد!
وقتی که هنوز رژیم ال سعود نتوانسته لقمه پر حجم یمن را ببلعد و در بحرین نیز حضور نظامی دارد آیا خوردن لقمه ای بزرگ تر خودکشی نیست؟
وزیر خارجه پرحاشیه سعودی بازهم هوای جنگ دارد. دخالت نظامی در یمن نیز نتوانسته اشتهای جنگیدن را در او سیراب کند. وی به تازگی گفته است که کشورش حاضر است به سوریه نیروی نظامی بفرستد تا علیه گروه داعش مبارزه کرده و در عین حال «جلو کنترل مناطق آزادشده به‌ وسیله ایران، نیروهای بشار اسد یا حزب‌الله را بگیرد». وقتی که هنوز رژیم ال سعود نتوانسته لقمه پر حجم یمن را ببلعد و در بحرین نیز حضور نظامی دارد آیا خوردن لقمه ای بزرگ تر خودکشی نیست؟

به گزارش رسانه ایران؛ عادل الجبیر در مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی «زوددویچه زایتونگ» در مورد همراهی در نبردهای زمینی، با نیروهای ویژه آمریکایی و شبه‌نظامیانی که در حال حاضر در نبرد با گروه موسوم به «حکومت اسلامی» و پیشروی به سوی رقه هستند، سخن گفته‌است.

پایگاه خبری رادیوفردا گزارش داده الجبیر ایده اصلی این رژیم این است که مناطق ِ در کنترل داعش را از کنترل این گروه درآورد و در عین‌ حال «اجازه نداد که جای خالی آن توسط نیروهای وابسته به ایران، بشار اسد و یا حزب‌الله لبنان پر شود».

سوریه مدتی است بوسیله اعلام آتش بس روزگار آرامی را می گذراند. دخالت نظامی ارتش سعودی می تواند دوباره منطقه را به آتش بکشد.

روزنامه گاردین گزارش داده که بریتانیا نیمی از کل تولیدات نظامی اش را به عربستان می فروشد. ال سعود اینک درگیر دخالت نظامی اش علیه حوثی های یمن است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، گفته بود مناقشه‌های منطقه راه‌حل نظامی ندارند و برای راه حل سیاسی نیز نباید هیچ بازیگری نادیده گرفته شود.
Share/Save/Bookmark