انتقاد يونيسف از انگلیس
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 17335
انتقاد يونيسف از انگلیس
از زمان آغاز دوران رکود تعداد کودکان بريتانيايي که در فقر زندگي مي‌کنند تا بيش از يک چهارم کل کودکان اين کشور افزايش يافته است.
به گزارش رسانه ایران، فايننشال تايمز نوشت يونيسف در گزارشي که اخيرا منتشر کرده، اقدامات رياضتي دولت انگليس و کاهش مزايا را از عوامل اين وضع اعلام کرده است. براساس گزارش يونيسف که به بررسي آثار بحران اقتصادي بر زندگي کودکان بين سال‌هاي ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ پرداخته است، در اين دوره چهار ساله ميزان فقر در بين کودکان از ۱/۶ درصد تا ۲۵/۶ درصد افزايش يافته است.

اکنون انگليس در زمينه توانايي حمايت از جوانان در برابر آثار رکود اقتصادي در ميان ۴۱ کشور توسعه يافته جهان در مقام بيست و پنجم قرار دارد. درحاليکه به دنبال بحران اقتصادي ميزان فقر در بين کودکان انگليسي افزايش يافته، اين رقم در ۱۸ کشور ديگر ازجمله لهستان، آلمان، کانادا و استراليا با کاهش مواجه بوده است.

انگليس يکي از ۴ کشوري است که با افزايش بي سابقه ميزان فقر در زمينه‌هاي مختلف از جمله توانايي خانواده‌ها در پرداخت اجاره بها، توانايي آنها در گرم کردن خانه‌هايشان و تامين غذاي کافي براي کودکان مواجه بوده است. سه کشور ديگر عبارتند از يونان، ايتاليا و اسپانيا. ديويد بال، مدير اجرايي بخش انگليس يونيسف اين آمار را نااميد کننده خواند. وضع آمريکا که در بين ۴۱ کشور توسعه يافته جهان در مقام بيست و هفتم قرار دارد، از انگليس هم وخيم تر است. بر اساس اين گزارش افزايش شديد فقر در بين کودکان در سراسر منطقه اقيانوس اطلس اکنون بيش از رکود اقتصادي سال ۱۹۸۲ بوده است.

از زمان آغاز بحران ميزان فقر کودکان در ۳۴ ايالت از ۵۰ ايالت آمريکا افزايش يافته است. در انگليس سازمان‌هاي خيريه درمورد ادامه برنامه‌هاي رياضتي و افزايش ميزان فقر هشدار داده‌اند. به گزارش تراسل تراست که بانک‌هاي غذا در انگليس را اداره مي‌کند، اکنون بيش‌از نيم ميليون کودک انگليسي در خانواده‌هايي زندگي مي‌کنند که قادر به تامين حداقل غذاي لازم براي فرزندانشان نيستند.
Share/Save/Bookmark