«ادعای خودکشی علیرضا پهلوی کذب است، چرا او را به قتل رساندند؟»
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
کد مطلب: 41275
«ادعای خودکشی علیرضا پهلوی کذب است، چرا او را به قتل رساندند؟»
حدودا هفت سال از مرگ مشکوک علیرضا پهلوی می گذارد و اکنون، امید دانا، یکی از چهره های ضدانقلاب در برنامه اینترنتی خود، با بررسی دوباره ابعاد این ماجرا، ادله دیگری مبنی بر رد ادعای «خودکشی» و تاکید بر قتل علیرضا ارائه می دهد.

روز سه شنبه چهاردهم دي ماه ۱۳۸۹ (۴ ژانويه ۲۰۱۱) بود که خبري مبني بر خودکشي «عليرضا پهلوي»، دومين فرزند «محمدرضا پهلوي» بر روي خروجي خبرگزاري هاي مختلف قرار گرفت که نشان می داد علیرضا پهلوی که ۴۴ سال داشت در محل سکونتش واقع در شهر بوستون با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده است.[اینجا]

«رضا پهلوي» ساعاتی پس از مرگ مشکوک برادرش و پیش از گزارش پلیس، در بیانیه ای با ادعای «افسردگی شدید» برادرش، تاکید داشت که علیرضا «خودکشي» کرده است.

رضا پهلوی در این بیانیه ای می نویسد: «شاهپور علیرضا پهلوی از آنچه که بر میهن عزیزش می‌گذشت، سخت آزرده و غمگین بود و هیچ‌گاه خاطره مرگ پدر و خواهرش او را رها نکرد. او بسیار کوشید که به گونه‌ای بر این بحران درونی فائق آید؛ اما موفق نشد تا این که صبح‌گاه چهاردهم دی ماه در منزل مسکونی خود در شهر بوستون آمریکا به زندگی خود خاتمه داد».

اگرچه ادله آنچه که رضا پهلوی در این بیانیه، به عنوان «خودکشی» علیرضا می نامد، مورد مضحکه برخی از گروه ها و چهره های اپوزیسیون قرار گرفت، اما با نیم نگاهی به بیانیه فرح دیبا درباره مرگ مشکوک لیلا پهلوی، فرزند کوچ خانواده که از آن هم به عنوان «خودکشی به دلیل افسردگی شدید» یاد می شود، می توان دریافت که تاکید بر «خودکشی» به دلیل «افسردگی شدید»، بهانه ای برای پنهان نمودن واقعیتی است.
+ شاهدی بر ابهام در مرگ علیرضا پهلوی

اما فارغ از پنهان کاری خانواده پهلوی مبنی بر «خودکشی» علیرضا به دلیل «افسردگی شدید» شواهد قابل تاملی وجود دارد که بر «قتل» این فرد دلالت می کند.
بیشتر بخوانید: شواهدی بر قتل علیرضا پهلوی

حدودا هفت سال از مرگ مشکوک علیرضا پهلوی می گذارد و اکنون، امید دانا، یکی از چهره های ضدانقلاب در برنامه اینترنتی خود، با بررسی دوباره ابعاد این ماجرا، ادله دیگری مبنی بر رد ادعای «خودکشی» و تاکید بر قتل علیرضا ارائه می دهد.

فیلم

امید دانا در این برنامه، با تاکید بر تناقضات گفتاری رضا پهلوی و فرح دیبا درباره علیرضا پهلوی می پرسد: «راز پنهان شهبانو و رضا پهلوی در مورد مرگ مشکوک شاهپور علیرضا پهلوی چیست؟»

چيزي كه در اين بين شايد فرضيه قتل عليرضا را پررنگ‌تر مي‌كند،شباهت اين قضيه با مرگ عموي وي است كه همنام او نيز مي‌باشد. علیرضا پهلوی برادر محمد رضا در سال۱۳۳۳ در پی سانحه هوایی کشته شد. وی که از سرکشی زمین‌های خود در گرگان بازمی‌گشت، با هواپیمای اختصاصی خود سقوط کرد و در دم کشته شد. این هواپیما، هدیه محمدرضا پهلوی به او بود! شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد علیرضا پهلوی در یک جنگ قدرت در خاندان پهلوی کشته شده است. علیرضا تمایل شدیدی داشت که محمدرضا را کنار بزند و خود جانشین او گردد؛ حتی اقداماتی نیز درجهت ترور محمدرضا انجام داد؛ ولی ناموفق بود و ظاهراً محمدرضا موفق شد رقیب را کنار بزند.

پس از مرگ عليرضا، علي پاتريك فرزند وي همواره عموي خود، محمد رضا را در كشته شدن پدرش مقصر مي دانست و چندين بار نيز سوء قصد به جان او كرد و مدتي را در زندان به سر برد كه با وساطت مادربزرگ خود آزاد شد.

بنابراین به راحتی نمي‌توان فرضيه قتل شاپور عليرضا توسط برادرش رضا یا کسان دیگری از این خانواده را بعيد دانست؛ چرا كه نزاع قدرت در اين خانواده مسبوق به سابقه است.

با توجه به اینکه رضا پهلوی به جز سه دختر با نام های نور، ایمان و فرح، فرزند پسری برای میراث سلطنت از دست رفته پدر ندارد، برادرش اصلی ترین رقیب او جهت بازگشت به تاج و تخت خواهد بود.
Share/Save/Bookmark