بعد از دیدار ترامپ با مدیران اطلاعاتی، انتقاد رئیس سابق سیا از ترامپ
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب: 39377
بعد از دیدار ترامپ با مدیران اطلاعاتی آمریکا و اظهار نظر وی پیرامون این دیدار،رئیس سابق سیا،لئون پانه تا به انتقاد بی سابقه ای از ترامپ در این باره پرداخته است.
به نوشته سایت صدای آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده دیدار روز جمعه خود با مدیران دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و گفت‌وگو درباره تحقیقات صورت گرفته در مورد حملات سایبری روسیه برای دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری پائیز گذشته را «سازنده» خواند.

این موضوع در حالیست که دونالد ترامپ چند روز پیش درپیامی در توییتر عدم انتشار گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی را در مورد نقش هکرهای روسیه در انتخابات آمریکا زیر سوال برده بود.

سایت VOA دراینباره نوشته دونالد ترامپ که حدود دو هفته دیگر، سکان اداره ایالات متحده را پس از هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما در دست می‌گیرد، همچنان به نقش روس‌ها در هک کردن رایانه‌های کمیته ملی حزب دموکرات به دیده شک می‌نگرد.

از طرف دیگر خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت، رئیس جمهوری منتخب آمریکا با اشاره به این که روسیه، چین و دیگر کشورها و گروه‌های خارجی همواره در پی نفوذ به زیرساخت‌های کامپیوتری آمریکا از جمله کمیته ملی حزب دموکرات هستند، گفت با این حال قطعا هیچگونه تاثیری بر شمارش آرا و نتیجه انتخابات نداشته‌اند.

گفتنی است سایت صدای آمریکا اعتراف کرده که دونالد ترامپ تاکنون ارزیابی‌ جامعه اطلاعاتی آمریکا را در مورد تلاش روسیه برای دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه)، که او موفق شد هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات را شکست دهد، نپذیرفته است. روسیه نیز این اتهام را رد کرده است. وی که از بیستم ژانویه فعالیت‌های خود در مقام ریاست جمهوری را رسما آغاز خواهد کرد، در بیانیه امروز خود همچنین گفته است که هیئتی را تشکیل خواهد داد تا ظرف ۹۰ روز پس از آغاز به کار دولت جدید، گزارشی را درباره نحوه پیشگیری از حملات سایبری در آمریکا ارائه کند.

گفتنی است دیدار روز جمعه دونالد ترامپ و مدیران ارشد اطلاعاتی آمریکا، یک روز پس از نشست کمیته نیروهای مسلح سنا با حضور این مقام‌‌ها و اظهارات آنها درباره تحقیقات صورت گرفته در مورد نقش مسکو در حملات سایبری به کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا برگزار شد. همچنین به نوشته پرس تی وی «لئون پانتا»، رئیس سازمان سیا در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و وزیر دفاع سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی، در مصاحبه با شبکۀ «ان بی سی» که روز جمعه پخش شد، به رویکرد متفاوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا، در ارتباط با موضوع ادعایی دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ امریکا اشاره کرد و آن را بی سابقه دانست.
Share/Save/Bookmark