هجمه علیه تمامی روسای جمهور، تاخت به تمامی احزاب؛
VOA: رضا پهلوی خواستار تحریم انتخابات شد
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
کد مطلب: 38107
صدای امریکا می کوشد تا میزان مشارکت مردم در انتخابات ایران را کاهش دهد
صدای امریکا می کوشد تا میزان مشارکت مردم در انتخابات ایران را کاهش دهد
رضا پهلوی در بیانیه خود به مناسبت انتخابات پیش روی در ایران، رؤسای جمهور ایران «از بازرگان تا روحانی» را «پیمانکاران یک‌بار مصرف» نامیده است.
رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی، آخرین شاه مخلوع ایران، در بیانیه تازه‌ای به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶، خواستار تحریم انتخابات شده است.

به گزارش رسانه ایران، رضا پهلوی در این بیانیه که در وب‌سایت وی منتشر شده و در شبکه صدای امریکا و سایت رادیو فردا انعکاس یافته، با اشاره به انتخابات پیش رو، رؤسای جمهور در جمهوری اسلامی «از بازرگان تا روحانی» را «پیمانکاران یک‌بار مصرف و بازیافت شده نظام» نامید که به گفته او، اولویتشان «حفظ فرقه ضد ملی حاکم در قدرت بوده و هست.»

وی در بیانیه خود با اتهام زنی به احزاب و جریان های اصولگرا و اصلاح طلب، نوشته که «تقسیم تخصصی کار در فرقه تبهکار حاکم، سهام وحشت را در مالکیت اصول‌گرایان و رانت فریب را در انحصار اصلاح‌طلبان قرار داده است.»

رضا پهلوی در حالی به احزاب و جریان های سیاسی در ایران تاخته که عملکرد پدرش در مورد احزاب سیاسی در دوران تکیه بر صندلی سلطنت در حکومت پهلوی با انتقادهای فراوانی در داخل و خارج از ایران روبرو است.

همچنین نحوه مواجهه حکومت پهلوی با دکتر محمد مصدق، نخست وزیر ایران، و اقدام به سرنگون کردن دولت او با کمک دولت های بیگانه به یکی از وقایعی بدل شده که با بسیاری از جزئیات در حافظه تاریخی ایرانیان باقی مانده است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه جاری برگزار می‌شود و نامزدهای انتخاباتی هم‌اینک مشغول کارزارهای تبلیغاتی خود هستند.

به نوشته رادیو فردا، انتقادات رضا پهلوی در حالی بیان می‌شود که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اسفندماه گذشته، انتخابات در ایران را «آزاد، سالم و دموکراتیک» توصیف کرد که به گفته او زیر نظر سیستم اجرایی و نظارتی دقیقی برگزار می‌شود.

پیش از بیانیه رضا پهلوی، شش حزب کردستان ایران که پیشتر یکی از آنها علیه ایران اعلام جنگ مسلحانه کرده بود و همچنین گروه اتحاد برای دموکراسی در ایران، انتخابات را تحریم کرده بودند. VOA نیز می کوشد که با برنامه های خود میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را کاهش دهد.

با این حال، در اقدامی جالب توجه، بسیاری از گروه ها و جریان های سیاسی مخالف حکومت ایران در خارج از کشور معتقدند که باید در انتخابات ایران شرکت کرد.
Share/Save/Bookmark