ادله تحلیلگر رادیو فردا درباره مهندسی انتخابات ۷ اسفند
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب: 33201
ادله تحلیلگر رادیو فردا درباره مهندسی انتخابات ۷ اسفند
متاسفانه با نیم نگاهی به رویکرد رسانه هایی مانند رادیو فردا در برخورد انتخابات ایران و موضوعات مشابه، به گونه ای بوده است که هنگامی که در انتخابات اصولگرایان به عنوان منتخب مردم بر روی کار می آمدند، پروسه رای گیری و انتخاب را توسط تحلیل گران منتقد نظام زیر سوال می بردند و زمانی که اصلاح طلبان بر روی کار می آمدند این عملیات توسط تحلیل گران معاند نظام صورت می گرفت.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
نتیجه نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز به صورت رسمی اعلام شد و عملا نمایندگان شهر تهران در مجلس شورای اسلامی نیز مشخص شدند. رحمانی فضلی وزیر کشور، درصد مشارکت کل کشور را ۶۲ درصد اعلام کرد. این آمار در تهران حدود ۵۰ درصد است. این بدین معناست که چیزی بیش از ۴ میلیون تهرانی در انتخابات ۷ اسفند حضور داشتند.

با این وجود ابوالحسن بنی صدر در گفتگو با رادیو فردا آمار منتشر شده از سوی وزارت کشور را دروغ محض خواند و انتخابات ۷ اسفند را مهندسی شده خواند. وی درباره علل مهندسی انتخابات معتقد است که به صورت میانگین هر نفر ۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا بتواند رای بدهد و با توجه به ۴۶۰۱ صندوق رای در تهران در بهترین حالت ۸۰۰ هزار نفر در انتخابات شرکت کرده اند. او همچنین در ادامه تحلیل خود معتقد است برای آنکه آمار حضور مردم در انتخابات بیشتر می بود لازم است تا دولت تعداد صندوق بیشتری در اختیار مردم قرار می داد.

حال آنکه در هیچ یک از شعب اخذ رای روال رای گیری به گونه ای نبوده که تا هر یک نفر که رای دهد، افراد پشت سر آن فرد نمی توانند رای بدهند و سیستم رای گیری به گونه ای است که هر چند نفر به صورت موازی و همزمان می توانند روند رای دهی را طی کنند.متاسفانه با نیم نگاهی به رویکرد رسانه هایی مانند رادیو فردا در برخورد انتخابات ایران و موضوعات مشابه، به گونه ای بوده است که هنگامی که در انتخابات اصولگرایان به عنوان منتخب مردم بر روی کار می آمدند، پروسه رای گیری و انتخاب را توسط تحلیل گران منتقد نظام زیر سوال می بردند و زمانی که اصلاح طلبان بر روی کار می آمدند این عملیات توسط تحلیل گران معاند نظام صورت می گرفت.

دعوت این گونه رسانه ها از تحلیلگرانی که حتی ذره ای نسبت به فضای داخل ایران آشنایی ندارند و صرفا تحلیل های ایشان به دلیل کینه قبلی و عناد و مخالفت با نظام جمهوری اسلامی است باعث آن می شود تا سطح سیاسی این رسانه ها، به یک رادیوی محلی تنزل یابد.

انعکاس مقالات و مصاحبه های اکبر گنجی ( اینجا بخوانید) و دیگر چهره های معاند نظام جمهوری اسلامی با تحلیل های تند و یک جانبه او، نشان می دهد که مسئله استفاده از تحلیل گران معاند نظام به یک روال طبیعی برای رادیو فردا تبدیل شده و این موضوع امری اتفاقی نیست.
Share/Save/Bookmark