تیراندازی در تگزاس امریکا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 9621
گزارشگر :
 
تیراندازی در تگزاس امریکا
در جریان تیراندازی در تگزاس امریکا یک تن کشته و ۵ تن مجروح شدند.
به گزارش پرس تی وی در جریان تیراندازی دیگری در امریکا که در ایالت تگزاس اتفاق افتاده است، یک تن کشته و ۵ تن دیگر از جمله یک افسر پلیس مجروح شده‎اند.

بر اساس این گزارش، ضارب یک جوان ۲۳ از اهالی ایالت کارولینای شمالی بوده و در جریان درگیری با نیروهای پلیس محلی مورد هدف قرار گرفته و کشته شده است.

به گفته شاهدان، این جوان ۲۳ ساله روز یکشنبه در حالی که سوار بر خودرو بود در چند منطقه مختلف به سوی مردم تیراندازی کرده است.

بر اساس بیانیه‎ای که از سوی اداره امنیت عمومی تگزاس در همین خصوص منتشر شده، نیروهای پلیس یک قبضه تفنگ دوربین‎دار، یک قبضه اسلحه کمری و صدها گلوله را نزد مظنون کشف و ضبط کرده‎اند.

مقتول این حادثه نیز فردی ۴۱ ساله به نام آلیسیا تورس شناسایی شده که جسد وی در خودرو شخصی‎اش کشف شده است.

به گفته پلیس ضارب در ناحیه کونچو واقع در شهر «ایدن» (Eden) ایالت تگزاس و همچنین شهر «برادی» که در مجاورت ایدن قرار دارد، به تیراندازی به سوی اهداف خود اقدام کرده است.

حوادث تیراندازی در سراسر امریکا در حالی همچنان ادامه می‎یابد که قانون‎گذاران این کشور از تصویب قانونی به منظور کنترل بهتر تسلیحات و حتی وضع قوانین سخت‎گیرانه در خصوص سوابق خریداران سلاح خودداری کرده‎اند.

به دنبال تیراندازی دسامبر گذشته در یک مدرسه ابتدایی در ایالت کانکتیکت و کشتار ۲۷ تن از جمله ۷ بزرگ‎سال، بحث در خصوص وضع قوانین سخت‎گیرانه برای کنترل سلاح در امریکا بالا گرفته است.

بیش از سی هزار تن از شهروندان امریکایی هر سال در جریان خشونت‎های مربوط به استفاده از سلاح گرم در سراسر این کشور کشته می‎شوند.

به گفته آزمایشگاه جنایی دانشگاه شیکاگو و مراکز کنترل بیماری امریکا، روزانه در این کشور حدود ۸۷ مورد مرگ مربوط به استفاده از سلاح گرم و ۱۸۳ مورد جراحات ناشی از آن گزارش می‎شود.
Share/Save/Bookmark