غرب به دنبال تمدید مهلت اشرف
اشک های بی.بی.سی برای «مجاهدین خلق»
عراق می گوید: مال بد بیخ ریش صاحبش
يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب: 5823
مولف :
 
برای رجوی ها خواب و خوراک این روزها معنا ندارد. تا آخر دسامبر باید اشرف را تخلیه کنند و غرب هم حاضر به پذیرفتن آن ها نیست. سرمایه گذاری روی شبکه های تلویزیونی هم کارکرد قبلی خود را از دست داده. بی بی سی فارسی هر چه زد تا دل مردم ایران را با منافقین نرم کند نتوانست. حال دولت آمریکا برای حفظ نیروهای ارزان قیمت و پیاده در اشرف آخرین زورش را هم دارد می زند.
دوباره تنور بحث پیرامون اشرف در رسانه های غربی داغ شده است. علت، فرصتی است که عراق به رجوی ها داد تا خاک این کشور را ترک کنند و اکنون رو به پایان است.

مانند دفعه قبل و نه غیر منتظره رسانه های غربی به خصوص بی بی سی به دست و پا افتادند تا کاری برای اشرفی ها انجام دهند. خودشان می گویند دلشان برای حقوق بشر سوخته. واقع بین ترها اما این عمل رسانه ها را مزد خوش خدمتی زوج
خودشان می گویند دلشان برای حقوق بشر سوخته. واقع بین ترها اما این عمل رسانه ها را مزد خوش خدمتی زوج رجوی به اسپانسر های مالی مجاهدین خلق می دانند.
رجوی به اسپانسر های مالی مجاهدین خلق می دانند.

روز هایی که مردم ایران از دست مجاهدین خواب و خوراک نداشتند. ایام سخت اول انقلاب را به یادآورید. در شرایطی که کشور در حال ترمیم زخم های سطحی ناشی از کشتار و غارت پهلوی بود، عده ای به ظاهر خودی زخم های کاری تر زدند تا ثابت کنند روی خوش به ملتی که خواهان استقلال است نیامده.
آن اوایل کسی جدی شان نمی گرفت. اما رفته رفته با به دست گرفتن بخشی از قدرت در ایران توسط عناصری چون بنی صدر هوس سلطه بر مردم را در سر پروراندند. غافل از اینکه، حکومت پیر مراد بر دل های مردم است که امت واحده می سازد.

می گفتند کمونیسم را با اسلام مخلوط کرده اند تا جامعه آرمانی بسازند. اما برای اینکه به التقاطشان جامه عمل بپوشند وارد فاز مسلحانه شدند و دست به ترور هم زدند. همین، بذر نفرت را در دل مردم کاشت. بمب گذاری در خیابان ها و مساجد به اضافه ترور های کور در سر چهارراه ها مردم ایران را واداشت منافق بخوانندشان و دشمن جان ملت.

تا اینکه جنگ تحمیلی صدام شروع شد، رجوی ها و دارودسته سر از بغداد خلیفه درآوردند
در جنگی که از انگلیس تا آمریکا همه به کمک صدام آمده بودند، گروهک مسعود رجوی تحفه لاقیمتی از سوی دنیای غرب برای صدام به حساب می آمد.
تا در عوض فروش اطلاعات و اسرار محرمانه جایی برای خفتن و نانی برای خوردن نصیبشان شود. در جنگی که از انگلیس تا آمریکا همه به کمک صدام آمده بودند، گروهک مسعود رجوی تحفه لاقیمتی از سوی دنیای غرب برای صدام به شمار می آمد.

تحفه ای که امروز پس از گذشت سال ها گویی مال بدی شده است بیخ ریش صاحبش. هم اروپا و آمریکا جایی برای آن ها ندارد و هم عراق فشارش را زیادتر کرده. غربی ها اما ظاهر امر را خوب نگه داشته اند. میتینگ سیاسی می گذارند و دم از نقض حقوق بشر می زنند.

فریاد «وا اشرفا»ی سیاسیون اروپایی و سناتور های آمریکایی در حلقوم رسانه های شان طنین انداز شده است. گویی همه دست به دست هم داده اند تا ماجرای اشرف را یک طوری ختم بخیر کنند. بی بی سی فارسی که این رالی را تقریبا یک سالی است شروع کرده.

هر دفعه با طرفه الحیلی سعی می کند رای مثبتی برای منافقین بخرد، اما هر بار به در بسته می خورد. بی بی سی تقریبا همه راه ها را امتحان کرده. حتی اختصاص چند برنامه نوبت شما به موضوع «مجاهدین
گویی همه دست به دست هم داده اند تا ماجرای اشرف را یک طوری ختم بخیر کنند. بی بی سی فارسی که این رالی را تقریبا یک سالی است شروع کرده.
خلق» هم نتوانست از کینه مردم نسبت به منافقین بکاهد بلکه نشان داد حتی آن ها که بی بی سی را تریبونی برای صحبت می خواهند نیز از این قوم رجیم دل خوشی ندارند.

بخصوص آنکه منابع مالی لایزال مجاهدین خلق که از ناکجاآباد می رسد آب دهان هر رسانه غیر مستقلی را آویزان می کند. دادن پول به شبکه های ماهواره ای مانند بی بی سی و صدای آمریکا در جهت دفاع از مجاهدین خلق مسئله تازه ای نیست که مطرح شده باشد. همین چند وقت پیش بود که خبر دریافت مبالغ هنگفت توسط مدیر BBC فارسی (صادق صبا) از سوی خانواده سلطنتی (فرح پهلوی) جنجال به پا کرد.

حالا گروهک رجوی افتاده اند به «چه کنم؟ چه کنم؟». از طرفی غرب حاضر نیست ننگ نام آن ها را بر پیشانی خود تحمل کند و از طرفی هنوز ابزار بدرد بخوری برای به راه اندازی آشوب های محلی به حساب می آیند. به تازگی نیز اسنادی کشف شده مبنی بر ورود آن ها به خاک سوریه از مرز عراق و لابد به دنبال فضای جدید برای همان مدینه فاضله که در ایران به ضرب گلوله می جستند!
همین چند وقت پیش بود که خبر دریافت مبالغ هنگفت توسط مدیر BBC فارسی (صادق صبا) از سوی خانواده سلطنتی (فرح پهلوی) جنجال به پا کرد.


عراق در جدیدترین اظهاراتش گفته نمی تواند اجازه دهد از خاک کشورش برای حمله به کشور های همسایه استفاده شود.

اکنون که کمتر از یک ماه به پایان مهلت قانونی خروج نیروهای این گروهک شوم از خاک عراق مانده، BBC فارسی کارش سنگین تر هم شده. این شبکه که نتوانسته مردم ایران را با اتاق فکر خود همراه کند سعی دارد از حربه آشنای حقوق بشر وارد شود تا بتواند وقت اضافه ای برای ۳۰۰۰ نیروی اشرف بخرد.

این وسط ایران همیشه گفته آماده پذیرش تمام ایرانی های اشرف به استثنای آنان که پرونده سنگین تر دارند هست. اما صد حیف که غرب و رسانه هایش بسیج شده اند تا فرزندان گمراه این مرز و بوم بار دیگر خورشید هدایت را گم کنند.

صحبت بر سر ادامه حیات اعضای این گروهک است. غرب می گوید خاک عراق باید تا ابد در اختیار اشرفی ها باشد و مردم عراق هم چنین غصبی را نمی پذیرند.

در جدیدترین دست و پا زنی های اروپا و آمریکا، شورای امنیت سازمان ملل از عراق خواسته برای بستن اردوگاه اشرف تجدید
BBC فارسی بهتر می داند برای آمریکا، خط خوردن «مجاهدین» از لیست ترور خرجش یک پاک کن است. اقدامی که معلوم نیست هزینه افکار عمومی آن برای دولت های غربی به همین ارزانی تمام شود.
نظر کند.

بی بی سی فارسی جامعه جهانی را نگران از وضعیت حقوق بشر در تنها قسمتی از خاک عراق می خواند. این در حالی است که این شبکه هیچ واکنش مشابهی به حقوق دو میلیون عراقی کشته شده پس از حمله آمریکا به عراق ندارد. از طرفی BBC فارسی هیچگاه نزدیک این سوال هم نمی شود که چرا مردم عراق باید تقاص این حقوق به اصطلاح بشر را بدهند.

بارها بحث خارج کردن مجاهدین خلق از عراق از سوی رسانه های غربی مطرح شده است. سوال دیگری که غرب این بار به بهانه در لیست ترور بودن منافقین از پاسخ به آن طفره رفته. عراقی ها هم متقابلا گفته اند تاب تحمل تروریست را در کشورشان ندارند.

BBC فارسی بهتر می داند برای آمریکا، خط خوردن «مجاهدین» از لیست ترور خرجش یک پاک کن است. اقدامی که معلوم نیست هزینه افکار عمومی آن برای دولت های غربی به همین ارزانی تمام شود.

اما به نظر نگارنده مانع «تروریست بودن» برای خروج مجاهدین از عراق تنها یک بهانه بیش نیست. چه اینکه همه می دانند امروز منافع آمریکا در خاورمیانه به خطر افتاده است و چه نیرویی ارزان تر و کاری تر از اشرفی ها برای پیشبرد اهداف کاخ سفید.

از این رو است که واشنگتن، پاریس، برلین و از همه مهم تر لندن و بی بی سی فارسی یک صدا بر طبل ماندن این مطرودین وطن و مغضوبین غرب در بیخ گوش سرزمین مادری می کوبند.
Share/Save/Bookmark