گزارش حقوق بشری چین از امریکا
يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 9063
گزارشگر :
 
گزارش حقوق بشری چین از امریکا
یک گزارش حقوق بشری که چین امروز یکشنبه منتشر کرد، حاکی است جان و امنیت شخصی شهروندان امریکایی که در معرض خطر جنایات خشونت آمیز جدی قرار گرفته است، به درستی حفاظت نمی شود.
به گزارش دیپلماسی ایرانی اداره اطلاعات شورای دولتی چین در گزارشی با نام "پیشینه حقوق بشری امریکا در سال دو هزار و دوازده" اعلام کرد دولت امریکا درباره قانون کنترل اسلحه تاکنون اقدامات کمی انجام داده است.

بر اساس این گزارش، مردم امریکا از جمله مسلح ترین افراد در جهان محسوب می شوند.

این گزارش با اشاره به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد دویست و هفتاد میلیون اسلحه در دست غیر نظامیان امریکایی وجود دارد و بیش از صد هزار نفر هر ساله در این کشور مورد اصابت گلوله قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید در سال دو هزار و هشت و دو هزار و ده دادگاه عالی امریکا در احکامی درباره دو پرونده تیر اندازی به صورت شگفت آوری اختیارات دولت های محلی را برای محدود کردن مالکیت اسلحه کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا از پکن، این گزارش همچنین حاکی است نیمی از پنجاه ایالت امریکا قوانینی تصویب کرده اند که به مالکان اسلحه اجازه می دهد آشکارا و در اکثر مکان های عمومی اقدام به حمل اسلحه کنند.

به علاوه بسیاری از ایالت ها قوانینی تصویب کرده اند که به مردم اجازه می دهد در صورتی که در معرض خطر قرار بگیرند؛ حتی در مواردی که بدون توسل به خشونت می توانند از تهدید بگریزند می توانند از اسلحه برای کشتن دیگران استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark