ویکی لیکس: فيسبوک و تويیتر در خدمت سازمان های اطلاعاتی امريکا
پنجشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۷
کد مطلب: 8848
گزارشگر :
 
ویکی لیکس: فيسبوک و تويیتر در خدمت سازمان های اطلاعاتی امريکا
جولیان آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس که از نه ماه پیش به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است در گفتگوی اختصاصی با چند تن از خبرنگاران از جمله خبرنگار فرانس بیست و چهار گفت شبکه های اجتماعی فیسبوک و توئیتر ابزارهایی در دست سازمانهای اطلاعاتی امریکا هستند.
به گزارش انتخاب آسانژ در این مصاحبه باراک اوباما رئیس جمهور امریکا و جو بایدن معاون وی را تروریست های سایبری معرفی کرد.

آسانژ گفت: «شمار قابل ملاحظه های از حساب های کاربری توئیتر که ده ها هزار مشترک آنها بودند، بسته شدند که از این جمله می توان به آنونیموس سوئد اشاره کرد. فشارها بر توئیتر برای بستن حساب های کاربری مشکل ساز از لحاظ سیاسی، در توئیتر افزایش یافته به طوری که این مسئله به امری رایج تبدیل شده است.

این مسئله ای جدی است؛ زیرا در غرب توئیتر از روش های ارتباطی بسیار مهمی برای برخی از کاربران به شمار می رود. اگر شما هفتاد هزار مشترک داشته باشید که به علت فشارهای سیاسی از دست بروند، افرادی که این فشارها را کنترل می کنند، می توانند صداهای معترض را خاموش کنند.

فیس بوک بخش قابل ملاحظه ای از اطلاعات را به بهانه امنیت بین المللی در اختیار سازمان های اطلاعاتی گذاشته است. به نظر نمی رسد که فیسبوک در برابر این فشارها مقاومت می کند. این یکی از رام ترین سازمان ها در برابر عوامل اطلاعاتی است.»

خبرنگار فرانس بیست و چهار که با آسانژ ملاقات کرده است گفت آسانژ می گوید من به نوعی در زندان هستم. اگر وی پایش را از سفارت اکوادور بیرون بگذارد، بازداشت می شود و به سوئد مسترد خواهد شد.

یک دستگاه کامیون پلیس انگلیس به طور مستمر در برابر سفارت اکوادور مستقر است و به دستگاه ها و تجهیزات ماهواره ای مجهز است و به گفته جولیان آسانژ همه مکالمات او را شنود می کند.

خبرنگار فرانس بیست و چهار ادامه داد آسانژ حملات تندی به فیسبوک، توئیتر و حتی گوگل می کند و گوگل را همدست آژانس ملی امنیت امریکا معرفی می کند.

وی اینترنت جهان را در کنترل امریکا دانست و گفت به محض آنکه مقررات اینترنت در امریکا تغییر می کند، اینترنت سراسر جهان پیامد آن را متحمل می شود.
Share/Save/Bookmark