ارائه طرح جديدي از پوشش زنان به فيفا
شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب: 5805
ارائه طرح جديدي از پوشش زنان به فيفا
در این طرح پوشش سر بازیکن شامل مقنعه و کلاه است، ضمن اینکه در راستای سلامت ورزشکاران طراحی شده است و مانع از تحرک یا افزایش تعریق بدن ورزشکار خواهد شد.

نايب رييس بانوان فدراسيون فوتبال از مذاکرات ايران با نمايندگان فيفا در مورد پوشش اسلامي براي زنان فوتباليست خبر داد و گفت: مدل جديدي از پوشش فوتبالي زنان به فيفا ارايه کرده ايم و اميدوارم هرچه زودتر مجوز رسمي آن را دريافت کنيم. 

به گزارش رسانه ایران به نقل از خبرگزاری زنان؛ ''فریده شجاعی'' افزود: در نشست های مکرری که طی هفته های گذشته در حاشیه جلسات لیگ برتر فوتبال آسیا در مالزی و با نمایندگان فیفا داشتیم، توانستیم آنان را مجاب کنیم

در نشست های مکرری که طی هفته های گذشته در حاشیه جلسات لیگ برتر فوتبال آسیا در مالزی و با نمایندگان فیفا داشتیم، توانستیم آنان را مجاب کنیم و رضایت ضمنی شان را برای استفاده از حجاب توسط بازیکنان مسلمان بویژه ایرانی کسب کنیم.
و رضایت ضمنی شان را برای استفاده از حجاب توسط بازیکنان مسلمان بویژه ایرانی کسب کنیم.

وی گفت که طرح جدید پوشش زنان فوتبالیست را کار طراحان هلندی است و ابراز امیدواری کرد در جریان کنگره جهانی فیفا که اسفند ماه برگزار خواهد شد با آن موافقت شود. 

شجاعی تاکید کرد "در این طرح پوشش سر بازیکن شامل مقنعه و کلاه است، ضمن اینکه در راستای سلامت ورزشکاران طراحی شده است و مانع از تحرک یا افزایش تعریق بدن ورزشکار خواهد شد. در این نشست ها نیز من با دلایلی مستدل و کاملا علمی ثابت کردم که استفاده از پوشش اسلامی علاوه بر این که جزو اصول اعتقادی ما ایرانیان است مشکلی برای ورزشکاران ایجاد نمی کند و سلامت آنان را مخاطره نخواهد انداخت." 

وی اضافه کرد "مسوولان فیفا باید بپذیرند که نباید با موضوع ''حجاب'' مانعی در مسیر ورزش زنان ایران و توسعه آن فراهم کنند زیرا این مانع تراشی ها تاکنون مانع از حضور و پیشرفت فوتبال زنان ایران در عرصه های آسیایی و جهانی شده است." 

شجاعی در ادامه به روند رو به رشد فوتسال زنان ایران اشاره کرد و گفت "مسوولان فدراسیون فوتبال طرح برگزاری مسابقات آسیایی و جام جهانی فوتسال زنان را به ترتیب در کنفدراسیون آسیا (AFC)و فدراسیون جهانی (FIFA) ارایه کرده اند و من مطمئن هستمم طی یک تا دو سال آینده این دوره از رقابتها برای فوتسال زنان راه اندازی خواهد شد." 

وی افزود "متاسفانه به دلایل عدیده از جمله نداشتن اعتبار کافی امکان حضور در مسابقات جام جهانی کوچک فوتسال در برزیل را از دست دادیم
در این نشست ها نیز من با دلایلی مستدل و کاملا علمی ثابت کردم که استفاده از پوشش اسلامی علاوه بر این که جزو اصول اعتقادی ما ایرانیان است مشکلی برای ورزشکاران ایجاد نمی کند و سلامت آنان را مخاطره نخواهد انداخت.
ولی براساس برنامه ریزیهای انجام شده قرار است اسفند ماه سالجاری دو دیدار دوستانه با تیم روسیه داشته باشیم." 

شجاعی با اشاره به اینکه هم اکنون سومین اردوی آمادگی تیم ملی فوتسال برای این رقابت دوستانه در حال برگزاری است گفت: اردیبهشت سال ۹۱، یک تورنمنت چهار جانبه در روسیه برگزار خواهد شد و با توجه به دعوتی که از تیم ما صورت گرفته در آن شرکت و نتایجی خوب کسب خواهیم کرد. 

نایب رییس فدراسیون فوتبال در ادامه با اشاره به درخشش تیم دختران جوان فوتسال ایران (۱۴ تا ۱۶ سال) در رقابتهای غرب آسیا که امسال نیز چون سالیان گذشته در اردن برگزار شد ، گفت: اسفند ماه سالجاری نیز تیم دختران نوجوانان فوتسال (زیر ۱۳ سال ) برای شرکت در مسابقات جشنواره فوتسال آسیا به سریلانکا اعزام خواهند شد و قطعا می توانیم نتایج خوبی در این رقابتها کسب کنیم . 

شجاعی با اشاره به اینکه مسابقات آسیایی فوتسال زنان رده سنی نوجوانان و جوانان سال آینده برگزار خواهد شد، افزود: در همین راستا تیم دختران جوان و نوجوان تشکیل شده و ''مهناز شقاقی '' و یک مربی اوکراینی به ترتیب به عنوان سرمریی تیم های جوانان و نوجوانان انتخاب شده اند و به زودی تمرینات خود را آغاز خواهند کرد.
وی با بیان اینکه هنوز زمان دقیق این رقابتها مشخص نیست ، ادامه داد: این رقابتها به احتمال زیاد شهریور ماه و با فاصله ای حدود دو هفته در دو رده نوجوانان و جوانان آسیا برگزار خواهد شد و ما تلاش خواهیم کرد با قدرت و آمادگی بالا در این رقابتها حضور یابیم.

Share/Save/Bookmark