اکثر مخاطبان VOA: ایران به روح برجام هم وفادار بوده
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 40637
اکثر مخاطبان VOA: ایران به روح برجام هم وفادار بوده
در حالی که عملکرد آمریکا در ماه های پس از انعقاد برجام نشان دهنده عدم پایبندی این کشور به روح و محتوای این قرارداد بین المللی است، اما صدای آمریکا در نظرسنجی های خود، میزان پایبندی ایران به روح برجام را در معرض رای مخاطبان قرار می دهد.

به گزارش رسانه ایران، دو هفته پیش بود که رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در نامه ای خطاب به پل رایان، رییس مجلس نمایندگان اعلام کرد که ایران تاکنون به تمام تعهدات خود در برجام پایبند بوده است. او همچنین در این نامه ایران را یک کشور «حامی تروریست» در منطقه معرفی کرد و این موضوع را بهانه ای برای اعلام «تردید» در ادامه توافق با ایران کرد.

بیشتر بخوانید:
+ وزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده، تردید در ادامه توافق به دلیل حمایت از تروریست!
+ ترامپ به وزیر خود دستور داد گزارش پایبندی ایران به برجام را «شدید الحن تر» تنظیم کند

در همین راستا، صدای آمریکا در یک نظرسنجی، میزان پایبندی ایران به «روح توافق هسته ای» را به رای مخاطبان گذاشت.

او در این نظرسنجی از مخاطبان سایت پرسید: «پرزیدنت ترامپ این هفته گفت ایران به روح توافق هسته‌ای وفادار نبوده است. نظر شما؟»

60 % مخاطبان این شبکه معتقد بودند که ایران مفاد توافق را رعایت کرده و 37 % دیگر نیز مدعی بودند که ایران با حمایت از «تروریست ها» برجام را نقض کرده است.

جالب آنکه اگرچه در ماه های پس از انعقاد برجام، این آمریکا بوده که با بهانه هایی مانند حقوق بشر و برنامه دفاع موشکی ایران، به توافق هسته ای پایبند نبوده، اما صدای آمریکا حتی در این نظرسنجی، عملکرد دولت متبوعش در برجام را در جایگاه قضاوت مخاطبان قرار نداد.
Share/Save/Bookmark