بیماران روانی که در آمریکا هم سلاح حمل می کنند و هم اعدام می شوند!
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب: 39387
بیماران روانی که در آمریکا هم سلاح حمل می کنند و هم اعدام می شوند!
علیرغم ادعاهای حقوق بشری از طرف آمریکا، این کشور در اعدام مجرمانی که از ناتوانی های ذهنی رنج می برند از هیچ قاعده و قانون انسانی تبعیت نمی کند.

به گزارش رسانه ایران، پس از دستگیری استبان سانتیاگو، عامل تیراندازی فرودگاه فلوریدا در جمعه گذشته، پلیس فدرال آمریکا در گزارش خود اعلام کرده ضارب پیشتر با مراجعه به دفتر اف‌بی‌آی در شهر «انکوریج» در ایالت آلاسکای آمریکا ادعا کرده بود که سازمان سیا او را مجبور به پیوستن به داعش کرده است. وی همچنین گفته بود دولت کنترل ذهن وی را در اختیار گرفته و او را مجبور به تماشای فیلم‌های داعش کرده است.

به همین دلیل گفته می شود که فرد ضارب دچار مشکلات روانی بوده است. رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند که مأموران پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) او را دو ماه پیش تحویل روان‌پزشکی داده بودند.

استبان سانتیاگو سابقه عضویت ارتش آمریکا بوده و به عراق هم اعزام شده بود. خانواده‌اش می‌گوید او 'در عراق عقلش را از دست داد'.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000039/nf00039387-1.png

سانتیاگو با پرواز هواپیمایی دلتا، از فرودگاه انکورج آلاسکا به مقصد فلوریدا حرکت کرده است، بنا به گزارش پلیس فرودگاه انکورج، او هنگام سوار شدن وجود اسلحه در چمدان خود را اعلام کرده است. بنابر قوانین آمریکا مسافران هواپیما مجازند اسلحه خود را در داخل چمدان گذاشته و به بار تحویل دهند. آنها باید در هنگام ورود اعلام کنند که اسلحه دارند.

در مقصد، به گفته رییس پلیس فرودگاه لادردیل، او چمدان خود را تحویل می‌گیرد، به توالت می‌رود و اسلحه خود را خشاب‌گذاری کرده و شروع به تیراندازی می‌کند.

ویلفردو فرر، دادستان منطقۀ جنوبی فلوریدای آمریکا این فرد مهاجم را به «حملۀ مسلحانه با سلاح گرم و اقدام خشونت‌آمیز در یک فرودگاه» متهم کرد که مجازات آن اعدام یا حبس ابد است.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000039/nf00039387-2.png

ولی سوالاتی که به ذهن خطور می کند آن است:
چرا فردی که ماه ها قبل توسط پلیس فدرال به عنوان یک بیماری روانی شناخته شده، می تواند بدون هیچ مشکلی در هواپیما و فرودگاه اسلحه حمل کند؟
چرا دستگاه قضایی آمریکا به دنبال اعدام فردی است که از اختلالات روانی رنج می برد؟
کدام حقوق بشر به این کشور اجازه می دهد تا یک فرد بیمارذهنی را به دلیل عدم کنترل و نظارت دستگاه های مسئول، اعدام کند؟

البته پیش از این نیز، یک فرد ناتوان ذهنی دیگر نیز در ایالت مسیونی آمریکا، بدون در نظر گرفتن شواهد مربوط به بیماری ذهنی این فرد، اعدام شد.[اینجا بخوانید]

یکی دیگر از افرادی که چند پیش به جرم طراحي قتل همسر و پسرخوانده‌اش به اعدام محكوم شد، ترسا لویس بود. کارشناسان آمریکایی تایید کرده بودند كه ترزا در زمان قتل‌ها از نارسايي‌ و اختلالات رواني ديگري رنج مي‌برد كه حكم اعدامش را زير سؤال مي‌برد. [اینجا بخوانید]
Share/Save/Bookmark