شکایت کارمندان اخراجی VOA از مدیریت شبکه به دلیل عدم آزادی بیان
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 35219
شکایت کارمندان اخراجی VOA از مدیریت شبکه به دلیل عدم آزادی بیان
هریسچی در این گفتگوی تلفنی با شهرام همایون مدعی شده است که موکلانش به دلیل بیان نظراتشان و افشای رفتار غیر حرفه ای مدیران بخش فارسی صدای آمریکا از کار بیکار شدند.

به گزارش رسانه ایران، نتایج یک نظرسنجی که اخیرا توسط دفتر مدیریت کارکنان فدرال در سال ۲۰۱۵ از کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا نشان می داد که کارمندان این بخش فساد در بخش مدیریت این شبکه را بالا می دانند و معتقدند که تبعیض و پارتی بازی به صورت گسترده در مدیریت کلان شبکه قابل درک است. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید)

علاوه بر فساد مدیرتی، نبود آزادی عمل و آزادی بیان را نیز باید به مولفه های فساد در سیستم صدای آمریکا اضافه کرد. در همین مورد، در روز گذشته شهرام همایون، مجری و برنامه ساز تلویزیون کانال وان، در گفتگو با علی هریسچی به بررسی ابعاد فساد در این شبکه پرداخت. هریسچی وکیل مدافع دو تن از کارمندان اخراجی صدای آمریکا ( افسانه جنگجو و اردوان روزبه ) است که از مدیریت بخش فارسی صدای آمریکا، خانم ستاره درخشش به دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده است.

هریسچی در این گفتگوی تلفنی مدعی شده است که موکلانش به دلیل بیان نظراتشان و افشای رفتار غیر حرفه ای مدیران بخش فارسی صدای آمریکا از کار بیکار شدند.

فیلم

هریسچی در ادامه اظهار داشت " وقتی که مدیریت صدای آمریکا، خانم ستاره درخشش، آقای سیامک دهقانپور را از کار بیکار می کند و یک پرونده تخلف برای ایشان ایجاد می کند، کار که صورت می گیرد آن است که گروهی از مهمانان برنامه و استادان دانشگاه یک درخواست نامه آنلاینی درست می کنند و در آن از مدیریت تقاضا می کنند در سیامک دهقانپور به کار خود برگردد و خانم جنگجو نیز در ساعات غیر اداری این درخواست را امضا کرده و پس از آن بود که خانم درخشش، افسانه جنگجو را به دلیل امضای درخواست نامه به تدریج از کار بیکار می کند."
Share/Save/Bookmark