آيت‌الله هاشمی: صدا و سیما جعبه سانسور است
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 10225
گزارشگر : رسانه ایران
 
آيت‌الله هاشمی: صدا و سیما جعبه سانسور است
مردم دیگر تحت تاثیر صدا و سیما و جعبه‌ای که مطالب را با سانسور به مردم تحویل مي‌دهد نیستند؛ مردم ایران امروز آگاه شده اند و عقل خود را دست جعبه ای که سانسور مي‌کند نمي‌دهند.
آيت‌الله هاشمی رفسنجانی صدا و سیما را جعبه سانسور خواند و خاطرنشان کرد: مردم دیگر تحت تاثیر صدا و سیما و جعبه‌ای که مطالب را با سانسور به مردم تحویل مي‌دهد نیستند؛ مردم ایران امروز آگاه شده اند و عقل خود را دست جعبه ای که سانسور مي‌کند نمي‌دهند.

به گزارش سایت الف، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در کرمانشاه تصریح کرد: آگاهی چیزی نیست که بتوان به زور آن را پس گرفت؛ اگر آن را اسیر کنند طبیعاتا بیشتر مي‌شود و اگر آزاد گذاشته شود که خود به خود این آگاهی در بین مردم رواج پیدا مي‌کند. با تعصب و لجاجت و دروغگویی نمي‌توان جلوی آگاهی ملت را گرفت؛ هیچ لجوج دروغگویی در دنیای امروز پیروز نمي‌شود. ممکن است بتوان با زور و تهدید مردم را آرام نگه داشت اما این خلاف فطرت انسان است؛ این آرامش ساختگی همیشه یکنواخت نیست و جزر و مد دارد.

وی در ادامه به مسائل بانوان اشاره کرد و گفت: زمانی یکی از دغدغه‌هاي اصلی بنده تحصیل خانمها در دانشگاه بود که امروزه مي‌بینیم که این قشر در مراز دانشگاهی نه تنها از آقایان کمتر نیستند بلکه در بسیاری از موارد گوی سبقت را نیز از آن‌ها ربوده اند. زمینه حضور بانوان در پست‌هاي مختلف وجود دارد و این دیگر به خود آن‌ها بستگی دارد که چرا آن طور که باید و شاید حضور پیدا نمي‌کنند.

هاشمی خطاب به بانوان اظهار کرد: چرا در زمان انتخابات مجلس به همجنس‌هاي خود رای نمي‌دهید؟ در آن صورت هم مي‌توانید قانون تصویب کنید هم وزیر عزل و نصب کنید و اداره امور راه به دست بگیرید؛ اگر این کار را نمي‌کنید پس خودتان مقصر هستید. مردم دیگر تحت تاثیر صدا و سیما و جعبه ای که مطالب را با سانسور به مردم تحویل مي‌دهد نیستند؛ مردم ایران امروز آگاه شده‌اند و عقل خود را دست جعبه‌ای که سانسور مي‌کند نمي‌دهند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت و پتانسیل بالای ایران در تربیت دانشمندان سخن گفت و بیان داشت: محیط کلاس‌هاي درس باید محیط تبادل نظر باشد؛ اینطور نباشد که استاد سخن بگوید و دانشجو فقط گوش کند؛ دانشجویان باید به بحث و تبادل نظر با استاد بپردازند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید از قید و بند امنیتی و دانشجویان اخراجی و ستاره دار و امثالهم رها شوند و به محیطی آزاد برای کسب علم و دانش و آگاهی تبدیل گردند.
Share/Save/Bookmark