روزنامه ها درباره فیسبوک چه نوشتند؟
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۹
کد مطلب: 10315
گزارشگر :
 
روزنامه ها درباره فیسبوک چه نوشتند؟
روزنامه آرمان در گزارشی انتقادی با عنوان "فیلتر بودن یا نبودن، مساله این است؛ معاون قوه قضاییه: عضویت در فیسبوک جرم نیست" اظهارات معاون قوه قضاییه در خصوص جرم نبودن عضویت در فیسبوک را در مقابل اظهارات احمدی مقدم قرار داد.
سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه سومین نشست رؤسای پلیس فتای استان های سراسر کشور در واکنش به حضور برخی از مسئولان در فیس بوک و شبکه های اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی از مسئولان اخیرا آرام آرام در حال عبور از خط قرمزها هستند و اینکه این مسئولان از ابزاری استفاده کنند که مردم مجاز به استفاده از آن نیستند، درست نیست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای احمدی مقدم در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که استفاده از فیسبوک در میان جوانان ایرانی در سال های اخیر گسترش چشمگیری یافته است. همچنین حضور برخی از مسئولان دولتی در این شبکه اجتماعی در ماه های اخیر در مرکز توجه رسانه ها قرار گرفته است.

اظهارات این مقام انتظامی کشورمان در روزنامه ها نیز بازتاب گسترده ای داشت.

روزنامه مردم سالاری در گزارشی با عنوان "انتقاد احمدی مقدم از حضور برخی مسئولان در فیسبوک" این خبر را انعکاس داد.

مردم سالاری با اشاره به اظهارات احمدی مقدم مبنی بر اینکه دسترسی به برخی سایت ها در داخل کشور ممنوع شده اما فعالیت آنها تعطیل نمی شود، از زبان وی نوشت: این روش که برخی از مسئولان آرام آرام شروع به عبور از خط قرمز کرده و وارد فضاهایی می شوند که استفاده از آن برای شهروندان ممنوع است، چیز خوبی نیست و همه باید در این زمینه رعایت کنند.

روزنامه آرمان در گزارشی انتقادی با عنوان "فیلتر بودن یا نبودن، مساله این است؛ معاون قوه قضاییه: عضویت در فیسبوک جرم نیست" اظهارات معاون قوه قضاییه در خصوص جرم نبودن عضویت در فیسبوک را در مقابل اظهارات احمدی مقدم قرار داد.

روزنامه ابتکار نیز در گزارشی با عنوان "هشدار به مسئولان فیسبوکی" سخنان احمدی مقدم را منعکس کرد.

روزنامه جوان نیز در گزارشی با عنوان "عبور بی سر و صدای مسئولان از خط قرمز فیسبوک چیز خوبی نیست"، از قول فرمانده نیروی انتظامی نوشت: نگاه ما برای استفاده از شبکه های اجتماعی مبتنی بر فرصت محوری است اما بعضی از مسئولان باید به یاد داشته باشند که با زیر پا گذاشتن قوانین، راه را برای تخطی از قوانین هموار نسازند.
Share/Save/Bookmark