۱
موج اخراج‌ها در صدای آمریکا به مجریِ «افق» رسید!
کارکنان صدای امریکا در تلاش برای بازگرداندن دهقان‌پور
دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 27065
مولف :
 
سیامک دهقان‌پور، مجری سابق برنامه افق نیز علی‌رغم 12 سال سابقه فعالیت، از این شبکه کنار گذاشته شد.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

سیامک دهقان‌پور، مجری سابقِ "برنامه افق" پس از ۱۲ سال فعالیت از تیم تولید و اجرای صدای امریکا کنار گذاشته شد.

این در حالی‌ست که پس از انتصاب ستاره درخشش به عنوان مدیر بخش فارسی صدای امریکا و همچنین تعیین محمد منظرپور به سردبیری ارشد این شبکه دولتی، موجی از اخراج‌ها برای عوامل این شبکه آغاز شده است.

نگار مرتضوی، مهشید ندیری، کامبیز حسینی، احمد باطبی و... از سایر کارمندان اخراجی VOA هستند. اما بنابر گزارشات ارائه شده، تاکنون تغییرات مذکور نیز تاثیری بر میزان جلب مخاطب و کاهش انتقادات نسبت به عملکرد این شبکه نداشته است.

در همین رابطه برخی از همکاران سابق دهقان‌پور از جمله "رویا ملکی"، طوماری را در فضای مجازی برای بازگشت او به اشتراک گذاشته‌اند:

گفته می‌شود اختلاف نظرها میان دهقان‌پور و محمد منظرپور (سردبیر ارشد صدای امریکا که چندی پیش از تل‌آویو به واشنگتن بازگشت) دلیل عمده این تصمیم بوده است.

شایان ذکر است که آخرین اجرای «سیامک دهقان‌پور» در صدای امریکا به تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ باز می‌گردد و پس از آن فعالیت‌های وی به حالت تعلیق درآمده بود. البته برخی از منابع در شبکه‌های ماهواره‌ای از اخراج این کارمند VOA با عنوان “کنار گذاشتن موقت” یاد کرده‌اند.

به نظر می‌رسد افرادی مانند حمیده آرمیده، همسرِ سیامک دهقان‌پور نیز از جمله کسانی هستند که صف تغییرات صدای امریکا قرار داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
محمد1
۱۳۹۴-۰۴-۲۹ ۱۵:۴۹:۰۴
البته همسرسیامک همچنان در صدای آمریکا VOA فعالیت میکنه (7886)