۱
آب پاکی احمدی نژاد بر روی دستان بی بی سی
دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 26606
مولف :
 
جالب اینجاست که این حجم از پردازش تحلیلی پیرامون مسائل رئیس جمهور فعلی دکتر حسن روحانی از سوی بی بی سی اتفاق نیفتاده است. اما این نکته مهم است که اساسا بی بی سی با هر دوی آنها یعنی احمدی نژاد و روحانی مشکل دارد و مشکل اصلی آن با کلیات نظام جمهوری اسلامی است.
دکتر احمدی نژاد طی سخنانی در مراسم ضیافت افطار با شماری از مقامات و مسئولان عالیرتبه دولت های نهم و دهم، بر اهمیت و ضرورت بازخوانی مجدد آرمانهای انقلاب و تبیین خط نورانی امام خمینی (ره) تاکید کرد و افزود: بنده و جمعی از دوستان پس از یک بررسی دقیق به این نتیجه رسیده ایم که در این مقطع از زمان ، به جز بازخوانی و تبیین اندیشه حاکم بر انقلاب که همان اندیشه امام راحل، اسلام ناب و حقیقت توحید و عدالت است، هیچ مسئولیت و تکلیف دیگری نداریم
ایشان در ادامه این جلسه بیان داشت: "فشار بر جمع ما برای حضور در برنامه‌های سیاسی مثل انتخابات مجلس و دولت و چه و چه زیاد است. من می‌خواهم خدمت آن دسته از عزیزانی که اطلاع ندارند عرض کنم که ما در اینجا به طور مطلق هیچ برنامه‌ای و علاقه‌ای برای فعالیت‌های انتخاباتی نداریم."
بی بی سی فارسی به عنوان شبکه ای که بعد از انتخایات سال ۹۲ دائما در صوربازگشت دکتر احمدی نژاد به عرصه انتخابات در سال ۹۶ میدمید خوب است به این سئوال پاسخگو باشد که آیا کارشناسان این شبکه دچار ضعف تحلیل شده اند؟ و یا غرض دیگری را دنبال میکرده است؟
در اینکه بی بی سی و یا کارشناسان این شبکه دچار ضعف و به نوعی تناقض در تحلیل هستند در آن شکی نیست لیکن در خصوص شخص آقای احمدی نژاد بیش از آنکه ضعف تحلیل این شبکه برای نگارنده موضوعیت داشته باشد غرضیست که بی بی سی در پی آن است و آن هم دامن زدن به منازعات داخلی است.
شاهد مثال ادعای فوق هم همین ۱۴ روزیست که از تیرماه ۹۴ میگذرد است که بی بی سی در چهار مطلب به مسائل پیرامون احمدینژاد پرداخته که در سه مورد آنها به بحث حضور احمدی نژاد در انتخابات اشاره کرده است یعنی در واقع به صورت میانگین هر چهار روز بیش از یک مطلب در خصوص رئیس جمهور سابق ایران در وبسایت این شبکه کار شده است و در یکی از مطالب اینگونه اشاره میشود که "همزمان با بالا گرفتن حدس و گمان‌ها در مورد احتمال حضور دوباره محمود احمدی‌نژاد در عرصه سیاسی ایران در آستانه انتخابات مجلس دهم، او نیز به طور محسوسی بر میزان حضورش در محافل عمومی افزوده و با شیوه‌های خاص خود، نگاه رسانه‌ها را متوجه خویش کرده است."
جالب اینجاست که این حجم از پردازش تحلیلی پیرامون مسائل رئیس جمهور فعلی دکتر حسن روحانی از سوی بی بی سی اتفاق نیفتاده است.
اما این نکته مهم است که اساسا بی بی سی با هر دوی آنها یعنی احمدی نژاد و روحانی مشکل دارد و مشکل اصلی آن با کلیات نظام جمهوری اسلامی است.
Share/Save/Bookmark
محمد1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۰:۲۳:۳۳
بی بی سی فارسی به دنبال تاثر رسانه ای بر مخاطب بوده و هست (7813)