پیش بینی کسینجر از آینده اسراییل چقدر صحیح است؟
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب: 14348
گزارشگر :
 
پیش بینی کسینجر از آینده اسراییل چقدر صحیح است؟
ین پایگاه خبری در تحلیلی ضمن اشاره به شخصیت کیسنجر و دلایل ذکر چنین جملاتی از وی به بحرانی بودن وضعیت رژیم صهیونیستی و تهدیدهای بالفعل و بالقوه فراروی تل‌آویو من‌جمله نیروهای مقاومتی_جهادی منطقه، ایران ، ترکیه و سوریه اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «ورلد تریبیون»، «هنری کیسینجر»، وزیر خارجه اسبق آمریکا اخیرا اعلام کرده است که در 10 سال آینده در مرزهای اسرائیل آشفتگی مشاهده می‌شود و ماهیت این رژیم ساقط خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، هر چند که مشاور کیسینجر به تکذیب این سخنان پرداخت اما «سیندی آدامز»، خبرنگار روزنامه «نیویورک پست» تاکید کرده است که شخص کسینیجر این جملات را به وی گفته و او عینا نقل قول کرده و کلمه به کلمه سخنان کیسینجر را بیان کرده است.
 
بنابراین گزارش، آدامز مدعی شد، کیسنجر گفته است که طی 10 سال آتی دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت.
 
این پایگاه خبری در تحلیلی ضمن اشاره به شخصیت کیسنجر  و دلایل ذکر چنین جملاتی از وی به بحرانی بودن وضعیت رژیم صهیونیستی و تهدیدهای بالفعل و بالقوه فراروی تل‌آویو من‌جمله نیروهای مقاومتی_جهادی منطقه، ایران ، ترکیه  و سوریه اشاره کرد.
 
هنری آلفرد کیسینجر، دپیلمات و استراتژیست معروف آمریکایی از یک خانواده یهودی الاصل به دنیا آمد و پست‌هایی چون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و همچنین وزیرخارجه دوره «ریچارد نیکسون» را در دست داشت. وی مذاکرات معروف به «سالت» بین آمریکا و شوروی سابق را رهبری می‌کرد و همچنین عامل رابطه دوباره چین و آمریکا بود. از وی به عنوان استراتژیست برتر آمریکا یاد می‌شود.
Share/Save/Bookmark