یک خبر فومیتی، تیتر بی بی سی شد
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب: 36038
یک خبر فومیتی، تیتر بی بی سی شد
بی بی سی فارسی سعی نکرد اختلافات قومیتی را کمرنگ کند بلکه با ذکر سابقه تاریخی از درگیری خونین ارمنی ها و ترک ها که به 30 سال پیش بر می گردد سعی کرد آن را زنده نگه دارد.
مدیرعامل باشگاه تراکتور سازی تبریز در اقدامی انصراف خود را از به کار گیری بازیکن ارمنستانی که به تازگی قرارداد داخلی با او امضا کرده اعلام کرد.
آقای آجرلو درباره علت این تصمیم خود گفت: «من برای وحدت آذری‌های عزیز به تبریز آمدم و هدفم اتحاد همه ترک‌های شریف حول محور تراکتور و قهرمانی این تیم است. از آنجایی‌که پیوستن بازیکن تیم ملی ارمنستان به تراکتور می‌تواند این وحدت را تهدید کند از خرید این بازیکن صرف‌نظر می‌کنیم.»

بی بی سی فارسی با انتشار مطلبی در این رابطه به تشریح سابقه خصومت ارمنی ها و آذری ها پرداخت. این درحالی است که پیش از این بازیکنان ارمنی مثل آندرانیک تیموریان در تراکتوری سازی حضور داشته و محبوب طرفداران این تیم نیز بوده است.
در این گزارش، بی بی سی فارسی سعی نکرد اختلافات قومیتی را کمرنگ کند بلکه با ذکر سابقه تاریخی از درگیری خونین ارمنی ها و ترک ها که به 30 سال پیش بر می گردد سعی کرد آن را زنده نگه دارد.
گفتنی است، در همان زمان به محض اعلام استقلال منطقه قره باغ، انگلیس جزو سه کشور اولی بود که دولت قره باغ را به رسمیت شناخت. قره باغ نام منطقه ای از ایران است که به موجب عهدنامه گلستان و ترکمانچای از کشور ما جدا شد.
علاقه بی بی سی فارسی به اختلافات قومی مذهبی در منطقه خاورمیانه شاید به دلیل ماهیت انگلیسی صاحبان این شبکه باشد.
Share/Save/Bookmark