مناظره: نقش تظاهرات های خیابانی در جمهوری اسلامی+ صوت
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 39963
مناظره: نقش تظاهرات های خیابانی در جمهوری اسلامی+ صوت
«نقش خیابان در جمهوری اسلامی» به مناسبت برگزاری تظاهرات 22 بهمن در ایران، موضوعی بود که در برنامه «دیدگاه ها»ی رادیو فردا، علی علیزاده و عمار ملکی به بحث و مناظره در مورد آن پرداختند.

به گزارش رسانه ایران، «نقش خیابان در جمهوری اسلامی» به مناسبت برگزاری تظاهرات 22 بهمن در ایران، موضوعی بود که در برنامه «دیدگاه ها»ی رادیو فردا، علی علیزاده و عمار ملکی به بحث و مناظره در مورد آن پرداختند.

عمار ملکی از تحلیلگران صدای آمریکا و منو تو، در این مناظره معتقد است که اگر حکومت دمکراتیک باشد و از پای صندوق های رای بر سر کار است، دیگر نیازی به تظاهرات خیابانی وجود ندارد و حکومت جمهوری اسلامی به دلیل آنکه در بین عموم مردم مشروعیت ندارد، هواداران خود را به بهانه جشن و وعده غذایی به خیابان ها می کشاند.

در مقابل اما علی علیزاده تحلیلگر مقیم انگلیس تاکید دارد که تظاهرات به معنی نمایش دادن وحدت و اعتقاد مشترک در همه جای دنیا امری جاافتاده است؛ او همچنین تاکید دارد برای ایرانی که از یک سو همیشه از طرف کشورهای غربی تحریم می شود، از سوی دیگر اپوزیسیون آن در پی همکاری با کشورهایی مانند آمریکا هستند تا بتوانند جمهوری اسلامی را براندازند و از طرف دیگر ناوهای آمریکا در خلیج فارس مستقر هستند، چنین تظاهرات هایی، پیام وحدت به جامعه جهانی می دهد.

ادامه این مناظره را در زیر بشنوید:

فیلم
Share/Save/Bookmark