رادیو زمانه: روسیه تلگرام را تهدید به مسدودسازی کرد
يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب: 41041
رادیو زمانه: روسیه تلگرام را تهدید به مسدودسازی کرد
الکساندر ژاروف، رئیس سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه جمعه، ۲۳ ژوئن در نامه‌ای تلگرام را به نقض قوانین این کشور متهم کرد.
سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه تهدید کرد که اگر شرکت تلگرام اطلاعات درخواستی این سازمان را ارائه ندهد، سیستم پیام‌رسان تلگرام را در این کشور مسدود می‌کند.

به گزارش  رسانه ایران، خبرگزاری رویترز نوشت، الکساندر ژاروف، رئیس سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه جمعه، ۲۳ ژوئن در نامه‌ای تلگرام را به نقض قوانین این کشور متهم کرد. او گفت که اگر شرکت کنترل‌کننده نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام اطلاعات درخواستی این سازمان را ارائه ندهد، خدمات تلگرام مسدود خواهد شد.

به نوشته رادیو زمانه، بنیانگذاران تلگرام دو برادر روسی‌تبار با نام‌های نیکولای و پاول دوروف هستند. شرکت آنها افشا نمی‌کند که در چه کشورهایی و از چه طریق به اجاره دفتر می‌پردازد تا به گفته این شرکت، از نفوذ غیرضروری و درخواست‌های حکومتی برای افشای اطلاعات کاربران دور بماند. دفتر مرکزی این شرکت در برلین، پایتخت آلمان است.

پاول دوروف که از روسیه خارج شده، در واکنش به تهدید سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه در صفحه شبکه اجتماعی «وی‌کی» (Vkontakte) خود نوشت که این نرم‌افزار در هیچ کشور دیگری مسدود نشده و در صورت ممنوعیت آن در روسیه، مقام‌های این کشور باید از نرم‌افزارهای خارجی برای ارتباطات شخصی و غیرشخصی خود استفاده کنند.

به گفته او، «به محض آنکه تلگرام مسدود شود، ارتباطات مقام‌های روسی، ارتباطشان با دوستان و آشنایان و نیز دیگر داده‌های حساس آنها باید از خلال نرم‌افزارهایی همچون واتس‌اپ یا وایبر منتقل شوند و بنابراین به کلودهای اپل و گوگل‌درایو بروند که تحت کنترل امریکا هستند.»
Share/Save/Bookmark